SUSE jeszcze mocniej angażuje się w OpenStacka, również w Polsce | SUSE Communities

SUSE jeszcze mocniej angażuje się w OpenStacka, również w Polsce

Share
Share

Koniec roku 2016 zbiegł się z dwoma wydarzeniami istotnymi dla klientów SUSE zainteresowanych otwartą chmurą.  Na rynku pojawiła się  siódma wersja oprogramowania SUSE OpenStack Cloud. Najnowsza platforma OpenStack od SUSE dla przedsiębiorstw służy do tworzenia chmur prywatnych typu IaaS (infrastruktura w postaci usługi). Oparta jest na niedawno wprowadzonym na rynek wydaniu OpenStack Newton. Wyposażono ją w nowe funkcje typu CaaS (Container as a Service ‒ CaaS), a także możliwości instalowania aktualizacji i poprawek bez przerywania pracy (restartu), aby uniknąć przestojów i zakłóceń w świadczeniu usług.

Drugie wydarzenie to ogłoszenie przejęcia przez SUSE od HPE technologii, zasobów i ludzi od OpenStacka oraz Cloud Foundry. Przejęte zasoby OpenStack zostaną zintegrowane z platformą SUSE OpenStack Cloud, a zasoby Cloud Foundry typu PaaS umożliwią SUSE wprowadzenie na rynek certyfikowanej, dostosowanej do potrzeb przedsiębiorstw platformy SUSE Cloud Foundry typu PaaS dla wszystkich klientów i partnerów korzystających ze środowiska SUSE. Co więcej, HPE poinformowało o wybraniu SUSE jako preferowanego partnera od rozwiązań Linux, OpenStack IaaS i Cloud Foundry PaaS. Szczegóły w komunikacie prasowym.

openstack_2

I na koniec wiadomość  z Polski. Już w marcu odbędzie się po raz pierwszy w Polsce konferencja OpenStack Day zorganizowana pod przewodnictwem OpenStack Foundation. SUSE angażuje się merytorycznie w przygotowanie tego wydarzenia. Liczymy, że zgromadzi ono szerokie grono osób, które są w Polsce związane z technologią OpenStack. Więcej informacji znajdziecie na stronie: www.openstackday.pl.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

No comments yet

2,748 views