SUSE rozbudowuje ofertę rozwiązań do zarządzania kontenerami, aby pomóc inżynierom ds. platform w zarządzaniu na dużą skalę i obsłudze obciążeń AI/ML | SUSE Communities

SUSE rozbudowuje ofertę rozwiązań do zarządzania kontenerami, aby pomóc inżynierom ds. platform w zarządzaniu na dużą skalę i obsłudze obciążeń AI/ML

Share
Share

SUSE rozbudowuje ofertę rozwiązań do zarządzania kontenerami, aby pomóc inżynierom ds. platform w zarządzaniu na dużą skalę i obsłudze obciążeń AI/ML. Nowe funkcje dodane do Rancher Prime 3.0 obejmują umożliwienie dostarczania samoobsługowych usług PaaS, powszechną dostępność zbioru aplikacji Rancher Prime oraz ulepszoną obsługę obciążeń AI/ML. Zoptymalizowany pakiet SUSE Edge 3.0 zapewnia bezpieczeństwo i skalowalność – za pomocą otwartego oprogramowania.

SUSE, firma tworząca systemy SUSE Linux Enterprise, Rancher Prime i NeuVector Prime, ogłosiła dziś wprowadzenie ulepszonych wersji systemów chmurowych i brzegowych, aby umożliwić klientom bezpieczne wdrażanie opartych na oprogramowaniu rozwiązań biznesowych i zarządzanie nimi w dowolnym miejscu. Nowe funkcje w Rancher Prime 3.0 (komercyjnym rozwiązaniu Rancher firmy SUSE, będącym najczęściej stosowaną w branży platformą open source do zarządzania kontenerami w przedsiębiorstwach) oraz w oprogramowaniu SUSE Edge 3.0 zapewniają klientom swobodę wyboru i bezpieczeństwo, ponieważ są rozwiązaniami opartymi w 100% na otwartym kodzie źródłowym.

„W firmie SUSE użytkownicy komercyjni i społeczność open source są równie ważni” – powiedział Peter Smails, dyrektor generalny działu SUSE Enterprise Container Management. „W związku z tym nasza misja jest dwojaka; musimy dostarczać możliwości, których potrzebują nasi klienci biznesowi, aby wdrażać i zarządzać ich ważnymi zadaniami produkcyjnymi, a jednocześnie nadal inwestować w innowacje, aby wspierać i rozwijać naszą ogromną społeczność użytkowników open source. Dzisiejsze ogłoszenie dotyczy obu tych aspektów.

Bezpieczeństwo i zarządzanie cyklem życia, możliwość realizacji samoobsługowej platformy PaaS za pomocą Rancher Prime  

Nowe funkcje w Rancher Prime 3.0 pomagają działom IT dostarczać samoobsługową platformę jako usługę (PaaS) dla swoich zespołów programistów, a także zapewniają ulepszone wsparcie dla obciążeń AI.

Nowe ulepszenia Rancher Prime 3.0 obejmują:

 • Ulepszony bezpieczny łańcuch dostaw oprogramowania z certyfikacją SLSA i listą komponentów oprogramowania (SBOM) zapewnia zaufane dostarczanie oprogramowania, co jest niezbędne dla użytkowników biznesowych.
 • Zaktualizowane zarządzanie cyklem życia oprogramowania zapewnia spójne, powtarzalne wydania ściśle dostosowane do cyklu życia Kubernetesa.
 • Ogólna dostępność interfejsu API klastrów i nowych klas klastrów umożliwia zespołom inżynierów ds. platform dostarczanie samoobsługowych usług PaaS, pozwalając im na automatyczne skalowanie i przyspieszenie przejścia od kodu do produkcji.
 • Powszechna dostępność Rancher Prime Application Collection zapewnia dostęp do aplikacji open source za pośrednictwem jednej, zaufanej platformy dystrybucyjnej klasy enterprise.
 • Certyfikowane dystrybucje Kubernetes RKE2 i K3s zostały ulepszone, aby automatycznie wykrywać/konfigurować użycie kontenerowych środowisk uruchomieniowych NVIDIA, upraszczając wdrażanie obciążeń AI/ML.

Ponadto SUSE wprowadziła na rynek zestaw Rancher Enterprise, oferujący w jednym pakiecie i w jednej cenie całą gamę rozwiązań Rancher Prime – do administrowania wieloma klastrami Kubernetes, zarządzania systemami operacyjnymi i maszynami wirtualnymi, zapewniający trwałą pamięć masową oraz certyfikowane systemy operacyjne SUSE Linux Enterprise Micro.

Dalsze inwestycje w innowacje i wspieranie społeczności open source

SUSE nieustannie inwestuje w innowacje open source w ramach całego swojego portfolio rozwiązań natywnych dla chmury, aby wspierać szeroką społeczność użytkowników.  Kluczowe ulepszenia obejmują:

 • Harvester 1.3.0: Karty GPU obsługują tworzenie wirtualnych procesorów graficznych (vGPU), umożliwiając użytkownikom przypisanie vGPU do jednej lub więcej maszyn wirtualnych utworzonych przez Harvester, a ponadto jest już dostępna obsługa Arm w ramach Technical Preview.
 • Longhorn 1.6.0: Najnowsza aktualizacja Data Engine w wersji 2.0 technical preview umożliwia płynne tworzenie kopii zapasowych wolumenów o wysokiej wydajności i przywracanie operacji pomiędzy silnikami danych w wersji pierwszej i drugiej.
 • RKE2 i K3s: Obsługa procesorów graficznych NVIDIA i pełna obsługa Arm są już ogólnie dostępne.
 • NeuVector Prime 5.3.0: Nowe funkcje obejmują widoczność połączeń sieciowych i automatyzację GitOps oraz rozszerzoną obsługę architektur arm64.

Pełną listę nowości można znaleźć tutaj.

SUSE Edge 3.0 rozszerza możliwości otwartego oprogramowania na urządzenia brzegowe

Potrzeby klientów w obszarze dostarczania najwyższej jakości usług brzegowych rosną w szybkim tempie. Według IDC 25 proc. wydatków na infrastrukturę przedsiębiorstw będzie przeznaczonych na urządzenia brzegowe[1].  SUSE Edge 3.0 wychodzi naprzeciw tym rosnącym wymaganiom, dostarczając wysoce zweryfikowany, zintegrowany, zoptymalizowany stos rozwiązań Edge.

„Edge to kolejna płaszczyzna innowacji, jednakże wiele organizacji zmaga się z wyzwaniami. Od znajomości sposobów wdrażania w odpowiedniej skali, po ograniczenia dotyczące zasobów i dług technologiczny – od tego wszystkiego zależy tempo transformacji na brzegu sieci” – powiedział Keith Basil, dyrektor generalny działu biznesowego SUSE Edge. „Edge polega przede wszystkim na przenoszeniu wartości biznesowej i mocy obliczeniowej tam, gdzie znajdują się klienci i dane, tam gdzie przynosi to największe korzyści. SUSE Edge 3.0 jest tym, czego potrzebują firmy, aby wdrażać rozwiązania brzegowe bezpiecznie, niezawodnie i na dużą skalę, by pomóc im rozwijać się i utrzymywać przewagę konkurencyjną”.

Oprogramowanie SUSE Edge 3.0, stworzone specjalnie z myślą o brzegu sieci i oparte w całości na rozwiązaniach open source od SUSE, zapewnia:

 • W pełni zintegrowaną, natywną dla chmury platformę brzegową: zwiększa wydajność infrastruktury brzegowej.
 • Bezpieczeństwo klasy korporacyjnej: Kompleksowe zabezpieczenia na takim samym poziomie jak w centrum danych, dla każdego urządzenia brzegowego, niezależnie od jego lokalizacji.
 • Skalowalność: Łatwe wdrażanie i zarządzanie infrastrukturą brzegową, od setek do dziesiątek tysięcy węzłów.

Rancher Prime 3.0 i SUSE Edge 3.0 będą dostępne w kwietniu 2024 roku.

[1] IDC, Worldwide Edge Enterprise Infrastructure Forecast, 2022-2027 (IDC #US5131392, listopad 2023)

O firmie SUSE

SUSE jest światowym liderem w dziedzinie innowacyjnych, niezawodnych i bezpiecznych rozwiązań open source dla przedsiębiorstw, w tym SUSE Linux Enterprise (SLE), Rancher i NeuVector. Ponad 60% firm z listy Fortune 500 korzysta z rozwiązań SUSE do obsługi obciążeń o znaczeniu krytycznym, umożliwiając im wprowadzanie innowacji wszędzie – od centrum danych po chmurę, urządzenia brzegowe i nie tylko. SUSE przywraca “otwartość” do otwartego oprogramowania, współpracując z partnerami i społecznościami, aby zapewnić klientom sprawność w radzeniu sobie z wyzwaniami związanymi z innowacjami dzisiaj i swobodę ewolucji ich strategii i rozwiązań jutro. Więcej informacji można znaleźć na stronie  www.suse.com.

 

Share
Avatar photo
629 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland