SUSE Enterprise Storage 6, czyli Ceph dla przedsiębiorstw. Premierowy pokaz już 6 czerwca w Warszawie! | SUSE Communities

SUSE Enterprise Storage 6, czyli Ceph dla przedsiębiorstw. Premierowy pokaz już 6 czerwca w Warszawie!

Share
Share
SUSE Enterprise Storage 6 to najnowsza wersja programowo zdefiniowanego rozwiązania pamięci masowej wykorzystującego technologię Ceph. Umożliwia organizacjom bezproblemowe dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków operacyjnych IT. W tym celu SES6 został wyposażony w kolejne funkcje, które koncentrują się na obsłudze pracy w kontenerach i w chmurze, lepszej integracji z chmurą publiczną i zwiększonych możliwościach ochrony danych. W Polsce premierowy pokaz nowej wersji SUSE Enterprise Storage 6 odbędzie się 6 czerwca w Warszawie podczas wydarzenia SUSE Expert Days 2019 Global Tour.
***
Zbudowany na dystrybucji Ceph Nautilus, SUSE Enterprise Storage 6 umożliwia klientom bezproblemowe dostosowanie się do zmieniających się wymagań biznesowych poprzez:
  • Szybsze wdrażania innowacji mających na celu uniknięcie tworzenia silosów z magazynami danych; łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju danych sprawia, że można szybciej pozyskać z nich informacje z pomocą najnowocześniejszych narzędzi do wyszukiwania i analizy.
  • Zwiększenie dostępności aplikacji, dla których można teraz wykonywać szybciej i bardziej szczegółowe kopie zapasowe korzystając z tanich publicznych zasobów chmury do lepszej ochrony danych.
  • Błyskawiczne reagowanie na zmieniające się potrzeby biznesowe dzięki możliwości szybkiego i łatwego wykorzystania zasobów chmury publicznej jako części infrastruktury pamięci masowej.

 

SUSE Enterprise Storage 6 pomaga również zmniejszyć wydatki operacyjne na IT poprzez optymalizację rozmieszczenia danych z możliwością automatycznego i efektywnego przenoszenia danych pomiędzy wszystkimi poziomami pamięci masowej w oparciu o zdefiniowane reguły; ma to na celu zapewnienie stałego dostęp do ważnych danych, gdy tylko użytkownicy tego potrzebują. Ponadto poprawia wydajność IT dzięki wdrożeniu pojedynczego, skalowalnego rozwiązania pamięci masowej, które spełnia wszystkie wymagania w zakresie przechowywania danych, również tych w kontenerach oraz w chmurze.

 

Jak zauważa IDC, większa koncentracja SUSE na chmurze i kontenerach w SUSE Enterprise Storage 6 odpowiada dzisiejszemu kierunkowi rozwoju przedsiębiorstw. „Organizacje przekształcają swoją infrastrukturę IT, aby wykorzystać potencjał chmury, przy czym zmagają się z rosnącą ilością danych, co obecnie z jednej strony przyspiesza, a z drugiej spowalnia wprowadzanie innowacji. Zdefiniowana programowo pamięć masowa SUSE ułatwia transformację, ponieważ usuwa te przeszkody, upraszcza integrację z chmurą i umożliwia szybsze wprowadzanie innowacji, by pomóc przedsiębiorstwom w zaspokajaniu ich zmieniających się potrzeb biznesowych” twierdzi Amita Potnis, dyrektor ds. badań IDC w dziale Enterprise Infrastructure Practice.

SUSE wspiera cyfrową transformację dostarczając elastyczne rozwiązania open source, takie jak SUSE Enterprise Storage. Współpracuje przy tym ze społecznością open source, następnie testuje i utwardza gotowe systemy pod kątem zastosowań biznesowych. W przypadku SUSE Enterprise Storage 6 celem jest przekształcenie infrastruktury pamięci masowej w przedsiębiorstwach za pomocą prawdziwie otwartego, zunifikowanego, działającego inteligentnie, zdefiniowanego programowo rozwiązania pamięci masowej, które zmniejsza koszty i łagodzi problem vendor lock-in wynikający z uwikłania się w zamknięte rozwiązania sprzętowe określonego producenta. SUSE Enterprise Storage 6 sprawia, że technologia Ceph staje się łatwiej przyswajalna dla przedsiębiorstw.

Przykładem może być Uniwersytet Maine, gdzie pamięć masowa SUSE Enterprise Storage wspiera rozwiązanie HPC i tym samym wiele programów badawczych. Między innymi SUSE Enterprise Storage przyczynił się wyraźne do ulepszenia projektów deep learning, w którym komputer uczy się wykonywania zadań naturalnych dla ludzkiego mózgu, gdzie jeden z nich wymaga obsługi dwóch milionów plików w jednym katalogu. Umieszczenie tych plików w pamięci masowej SUSE Enterprise Storage zwiększyło wydajność pracy z nimi ponad dziesięciokrotnie w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem pamięci masowej. Dzięki stabilności działania i łatwości zarządzania rozwiązaniem SUSE znacznie skrócono też czas poświęcany na administrowanie danymi wykorzystywanymi na bieżąco oraz zarchiwizowanymi.

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 6 będzie ogólnie dostępne na rynku już w czerwcu tego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej suse.com/storage. Zapraszamy też na pokaz nowej wersji podczas konferencji SUSE Expert Days organizowanej 6 czerwca 2019 r. w Warszawie.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,952 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.