SUSE Enterprise Storage 6, czyli Ceph dla przedsiębiorstw. Premierowy pokaz już 6 czerwca w Warszawie! | SUSE Communities

SUSE Enterprise Storage 6, czyli Ceph dla przedsiębiorstw. Premierowy pokaz już 6 czerwca w Warszawie!

Share
Share
SUSE Enterprise Storage 6 to najnowsza wersja programowo zdefiniowanego rozwiązania pamięci masowej wykorzystującego technologię Ceph. Umożliwia organizacjom bezproblemowe dostosowywanie się do zmieniających się potrzeb biznesowych przy jednoczesnym ograniczeniu wydatków operacyjnych IT. W tym celu SES6 został wyposażony w kolejne funkcje, które koncentrują się na obsłudze pracy w kontenerach i w chmurze, lepszej integracji z chmurą publiczną i zwiększonych możliwościach ochrony danych. W Polsce premierowy pokaz nowej wersji SUSE Enterprise Storage 6 odbędzie się 6 czerwca w Warszawie podczas wydarzenia SUSE Expert Days 2019 Global Tour.
***
Zbudowany na dystrybucji Ceph Nautilus, SUSE Enterprise Storage 6 umożliwia klientom bezproblemowe dostosowanie się do zmieniających się wymagań biznesowych poprzez:
  • Szybsze wdrażania innowacji mających na celu uniknięcie tworzenia silosów z magazynami danych; łatwiejszy dostęp do różnego rodzaju danych sprawia, że można szybciej pozyskać z nich informacje z pomocą najnowocześniejszych narzędzi do wyszukiwania i analizy.
  • Zwiększenie dostępności aplikacji, dla których można teraz wykonywać szybciej i bardziej szczegółowe kopie zapasowe korzystając z tanich publicznych zasobów chmury do lepszej ochrony danych.
  • Błyskawiczne reagowanie na zmieniające się potrzeby biznesowe dzięki możliwości szybkiego i łatwego wykorzystania zasobów chmury publicznej jako części infrastruktury pamięci masowej.

 

SUSE Enterprise Storage 6 pomaga również zmniejszyć wydatki operacyjne na IT poprzez optymalizację rozmieszczenia danych z możliwością automatycznego i efektywnego przenoszenia danych pomiędzy wszystkimi poziomami pamięci masowej w oparciu o zdefiniowane reguły; ma to na celu zapewnienie stałego dostęp do ważnych danych, gdy tylko użytkownicy tego potrzebują. Ponadto poprawia wydajność IT dzięki wdrożeniu pojedynczego, skalowalnego rozwiązania pamięci masowej, które spełnia wszystkie wymagania w zakresie przechowywania danych, również tych w kontenerach oraz w chmurze.

 

Jak zauważa IDC, większa koncentracja SUSE na chmurze i kontenerach w SUSE Enterprise Storage 6 odpowiada dzisiejszemu kierunkowi rozwoju przedsiębiorstw. „Organizacje przekształcają swoją infrastrukturę IT, aby wykorzystać potencjał chmury, przy czym zmagają się z rosnącą ilością danych, co obecnie z jednej strony przyspiesza, a z drugiej spowalnia wprowadzanie innowacji. Zdefiniowana programowo pamięć masowa SUSE ułatwia transformację, ponieważ usuwa te przeszkody, upraszcza integrację z chmurą i umożliwia szybsze wprowadzanie innowacji, by pomóc przedsiębiorstwom w zaspokajaniu ich zmieniających się potrzeb biznesowych” twierdzi Amita Potnis, dyrektor ds. badań IDC w dziale Enterprise Infrastructure Practice.

SUSE wspiera cyfrową transformację dostarczając elastyczne rozwiązania open source, takie jak SUSE Enterprise Storage. Współpracuje przy tym ze społecznością open source, następnie testuje i utwardza gotowe systemy pod kątem zastosowań biznesowych. W przypadku SUSE Enterprise Storage 6 celem jest przekształcenie infrastruktury pamięci masowej w przedsiębiorstwach za pomocą prawdziwie otwartego, zunifikowanego, działającego inteligentnie, zdefiniowanego programowo rozwiązania pamięci masowej, które zmniejsza koszty i łagodzi problem vendor lock-in wynikający z uwikłania się w zamknięte rozwiązania sprzętowe określonego producenta. SUSE Enterprise Storage 6 sprawia, że technologia Ceph staje się łatwiej przyswajalna dla przedsiębiorstw.

Przykładem może być Uniwersytet Maine, gdzie pamięć masowa SUSE Enterprise Storage wspiera rozwiązanie HPC i tym samym wiele programów badawczych. Między innymi SUSE Enterprise Storage przyczynił się wyraźne do ulepszenia projektów deep learning, w którym komputer uczy się wykonywania zadań naturalnych dla ludzkiego mózgu, gdzie jeden z nich wymaga obsługi dwóch milionów plików w jednym katalogu. Umieszczenie tych plików w pamięci masowej SUSE Enterprise Storage zwiększyło wydajność pracy z nimi ponad dziesięciokrotnie w porównaniu z poprzednim rozwiązaniem pamięci masowej. Dzięki stabilności działania i łatwości zarządzania rozwiązaniem SUSE znacznie skrócono też czas poświęcany na administrowanie danymi wykorzystywanymi na bieżąco oraz zarchiwizowanymi.

Oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 6 będzie ogólnie dostępne na rynku już w czerwcu tego roku. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej suse.com/storage. Zapraszamy też na pokaz nowej wersji podczas konferencji SUSE Expert Days organizowanej 6 czerwca 2019 r. w Warszawie.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

No comments yet

1,725 views