Bezpłatny system operacyjny i technologie kontenerowe SUSE dla producentów urządzeń medycznych walczących z COVID-19

Share
Share

Do walki z wirusem COVID-19 staje też SUSE. Właśnie zapadła decyzja o natychmiastowym udostępnieniu systemu operacyjnego i technologii kontenerowych wszystkim producentom urządzeń medycznych wykorzystywanych w czasie pandemii do ratowania ludzi. 

SUSE będzie też świadczyć bezpłatnie usługi wsparcia technicznego oraz utrzymania dla swojego systemu operacyjnego i technologii kontenerowych, które będą wbudowane w te urządzenia medyczne i zarządzać nimi. Rozwiązania SUSE są dostępne już teraz, chodzi o to, by jak najbardziej przyspieszyć czas wprowadzania tych urządzeń na rynek przez ich producentów.

Głos w tej sprawie zabrała nasza prezes, Melissa Di Donato: „Obecna globalna pandemia wymaga od nas czegoś więcej niż tylko próby przetrwania jako firmy i troski o samego siebie. Jesteśmy zdeterminowani, aby pomagać innym, jak tylko możemy, robiąc to, co robimy najlepiej. Dysponujemy najnowocześniejszą technologią open source i know-how, które mogą pomóc innym w walce o ratowanie życia. Będziemy się tym dzielić natychmiast i bez opłat”.

SUSE Linux Enterprise to system operacyjny, który można łatwo wbudować w różnego rodzaju urządzenia i sprzęty. Służy do tego jego specjalizowana wersja – SUSE Embedded Linux , zoptymalizowana dla specyficznych produktów, w tym urządzeń medycznych. Z kolei nasze rozwiązania kontenerowe to SUSE CaaS Platform do wdrażania i zarządzania aplikacjami oraz usługami opartymi na kontenerach. Z kolei SUSE Cloud Application Platform pomaga programistom wykorzystać Kubernetes i szybciej opracowywać aplikacje uruchomianych na urządzeniach oraz w chmurze. Oba rozwiązania SUSE zapewniają bezpieczeństwo i niezawodność działania każdemu urządzeniu, na którym pracują lub którym zarządzają.

Warto dodać, że już teraz wielu naszych użytkowników z branży farmacutycznej i badawczej oraz państwowe laboratoria na całym świecie używają superkomputerów z systemem SUSE Linux Enterprise, by znaleźć rozwiązanie problemów stwarzanych przez wirus COVID-19, a także sposoby na leczenie i zapobieganie rozprzestrzenianiu się wirusa.

Jeśli Twoja firma może skorzystać z pomocy SUSE w walce z COVID-19 , skontaktuj się z nami pod adresem CCO@suse.com.

Share
(Visited 6 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,422 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland