SUSE jest już gotowa na przekształcenie firmy w niezależną spółkę | SUSE Communities

SUSE jest już gotowa na przekształcenie firmy w niezależną spółkę

Share
Share

SUSE przygotowuje się do rozpoczęcia następnej fazy swojego rozwoju już jako spółka niezależna. Po zatwierdzeniu w sierpniu przez udziałowców propozycji sprzedaży SUSE przez Micro Focus na rzecz EQT Partners za 2,535 mld USD, transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2019 r. pod warunkiem uzyskania odpowiednich zgód regulacyjnych. Firma jednocześnie dalej bardzo szybko się rozwija kładąc nacisk na swoje najważniejsze produkty, opracowywanie nowych rozwiązań, wspieranie społeczności i partnerów.

Już przez ponad 25 lat dostarczamy oprogramowanie open source dziesiątkom tysięcy przedsiębiorstw. Obecnie w SUSE przygotowujemy się do rozpoczęcia następnej fazy swojego rozwoju już jako spółka niezależna. Po zatwierdzeniu w w sierpniu przez udziałowców propozycji sprzedaży SUSE przez Micro Focus na rzecz EQT Partners za 2,535 mld USD, transakcja ma zostać sfinalizowana w pierwszym kwartale 2019 r. , potrzebne jest oczywiście uzyskanie jeszcze odpowiednich zgód regulacyjnych.

SUSE jednocześnie dalej bardzo szybko się rozwija. Kładziemy nacisk nie tylko na swoje najważniejsze produkty, ale także opracowywanie nowych rozwiązań i wspieranie społeczności i partnerów. Owocuje to zwiększaniem obecności w nowych segmentach rynku. SUSE jest lepiej niż kiedykolwiek przygotowana do tego, aby sprostać wymaganiom przedsiębiorstwom, jakie nakłada na nie transformacja cyfrowa, dzięki wykorzystaniu innowacji w oprogramowaniu open source i specjalistycznej wiedzy na temat infrastruktury definiowanej programowo, dostarczania aplikacji i technologii chmurowych.

Inwestycje poczynione przez SUSE i ewolucja z dostawcy systemu Linux w dostawcę infrastruktury definiowanej programowo i rozwiązań do dostarczana aplikacji skutkowały szybkim rozwojem firmy i jej rentowności, jako że organizacja nieprzerwanie dostosowuje się do wymagań partnerów i klientów. Użytkownicy rozwiązań SUSE chcąc się rozwijać, konkurować i przetrwać na rynku muszą mierzyć się z coraz większą presją w dostosowywaniu się do zmian na rynku i utrzymaniem efektywności ekonomicznej. Co za tym idzie, muszą jak najlepiej wykorzystywać posiadane informacje i zasoby cyfrowe, a także pojawiające się innowacje w oprogramowaniu, aby dokonywać transformacji cyfrowej w swoim środowisku IT. Firma SUSE czerpie ze swojej tradycji tworzenia systemów Linux i współpracuje z siecią partnerów oraz społeczności nad adaptacją oprogramowania open source wspomaganego przez profesjonalne usługi i wsparcie techniczne. Wykorzystuje nowe technologie do obsługi infrastruktury IT oparte na oprogramowaniu open source i systemie Linux, aby umożliwiając swoim klientom osiągnięcie nowych poziomów swobody i elastyczności działania.

Jak zauważają analitcy, przez ostatnie kilka lat firma SUSE rozszerzyła ofertę o nowe obszary rozwiązań, takie jak pamięć masowa, chmura, kontenery i dostarczanie aplikacji,  a “dzięki nowej niezależności zdobytej dzięki wsparciu szwedzkiej firmy EQT Partners typu private equity, SUSE spełnia wymagania rynku w zakresie neutralnej, ale wszechstronnej hybrydowej platformy chmurowej, obsługującej wiele chmur prywatnych i publicznych, a także umożliwiającej integrację z infrastrukturą lokalną dzięki takiemu oprogramowaniu, jak system SUSE Linux Enterprise 15” – stwierdził Jay Lyman, główny analityk w firmie 451 Research.

Pozycja lidera firmy SUSE zarówno na rynkach rozwiniętych, jak i rozwijających się jest widoczna globalnie, jako że do jej klientów należy 9 z 10 największych firm reprezentujących przemysł lotniczy, 10 największych globalnych producentów samochodów, 4 z 5 największych światowych banków, połowa największych globalnych superkomputerów oraz 80 procent firm z listy Fortune Global 50. Dodatkowo, 70 procent wszystkich aplikacji linuksowych SAP działa w systemie SUSE Linux Enterprise, a w tym ponad 90 procent wdrożonych systemów SAP HANA. Firma SUSE stworzyła rynek linuksowych systemów mainframe i jest jego liderem od ponad 17 lat. Ilustruje to poniższa grafika:

Inne kamienie milowe w rozwoju firmy SUSE:

  • Przychody firmy SUSE za 6 miesięcy kończących się 30 kwietnia 2018 roku wyniosły 182,9 mln USD, co wskazuje na stały wzrost o około 17 procent w porównaniu z tym samym okresem roku ubiegłego. Skorygowana wartość wskaźnika EBITDA za ten okres wyniosła 56 mln USD, co stanowi blisko 23-procentowy wzrost w porównaniu z rokiem ubiegłym.
  • Od sierpnia 2017 roku liczebność personelu SUSE wzrosła o prawie 20 procent, co daje obecnie około 1 400 pracowników, po dużych inwestycjach firmy w jej dział techniczny i dział obsługi klienta.
  • Nowe, innowacyjne rozwiązania do budowy infrastruktury definiowanej programowo i dostarczania aplikacji wprowadzone na rynek przez SUSE w tym roku obejmują SUSE CaaS Platform 3 (kontener w postaci usługi) do zarządzania aplikacjami za pomocą technologii Kubernetes, SUSE Cloud Application Platform do zarządzania dostosowanymi do środowisk chmurowych aplikacjami PaaS (platforma w postaci usługi) za pomocą technologii Cloud Foundry i Kubernetes, platformę SUSE OpenStack Cloud 8 do obsługi chmur prywatnych gotowych do pracy w środowiskach produkcyjnych, SUSE Enterprise Storage 5 do obsługi definiowanej programowo pamięci masowej, SUSE Manager 3.2 do zarządzania infrastrukturą oraz rodzinę systemów operacyjnych SUSE Linux Enterprise 15.
  • Firma SUSE rozszerzyła współpracę partnerską o największych na rynku dostawców chmur publicznych, w tym Amazon Web Services, Google Cloud, IBM Cloud i Microsoft Azure.
  • Od 2013 roku ponad 10 700 aplikacji partnerów i 7 600 systemów sprzętowych otrzymało certyfikat pozwalający na ich uruchamianie z oprogramowaniem SUSE.
  • Aby zapewnić jakość usług i zwiększyć zaangażowanie klientów, ponad połowa pracowników SUSE koncentruje się na kwestiach rozwoju i pomocy technicznej. Dziewięćdziesiąt procent klientów SUSE jest zadowolonych z ich interakcji z inżynierami SUSE, a dwie trzecie z nich daje inżynierom SUSE najwyższe oceny.
  • Zaangażowanie SUSE w tworzenie oprogramowania i wspieranie społeczności open source nadal rośnie. Obecnie firma jest zaangażowana w ponad 100 projektów. Jako członek-założyciel ponad 10 organizacji open source SUSE ma swoich reprezentantów w zarządzie wielu z nich, w tym w OpenStack Foundation, Linux Foundation, Cloud Foundry Foundation, CNCF, OPNFV (projekt parasolowy Linux Foundation Networking), Open Mainframe i OpenHPC.

Warto śledzić co nowego w SUSE korzystając z dostępnych kanałów informacyjnych, jak newsletter czy powiadomienia o nowościach. Można do nich się zapisać na stronie https://www.suse.com/company/subscribe

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,546 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland