Warsztaty Rancher Master Class o pamięci masowej pod kontenery i Kubernetesa | SUSE Communities

Warsztaty Rancher Master Class o pamięci masowej pod kontenery i Kubernetesa

Share
Share

Ruszamy z warsztatami Rancher Master Class, na których zdobywasz nowe kompetencje i poszerzasz swoją wiedzę o rozwiązaniach kontenerowych i Kubernetesie. Na 9 lutego zaplanowaliśmy pierwsze w tym roku spotkanie poświęcone w całości zagadnieniu pamięci masowej (storage) pod kontenery i Kubernetesa.   

Konteneryzacja ma nieco inne wymagania dla pamięci masowej, dlatego na spotkaniu powiemy, jak używać pamięci masowych, czy można wykorzystać to, co się już posiada, jak to posegregować i czy możliwa jest integracja z posiadanymi systemami macierzowymi.

Spotkanie organizujemy 9 lutego (czwartek) w godz. 11:00-13:00. Poprowadzi je inżynier SUSE, Jarosław Śliwiński. Można dołączyć on-line na platformie GoToWebinar lub spotkać się z naszymi ekspertami osobiście przyjeżdżając do biura SUSE Polska w Warszawie. Po spotkaniu zapraszamy na wspólny lunch, będzie okazja do dalszych rozmów i wymiany doświadczeń

W planie spotkania

  • Podstawowe koncepcje stałego storage’u w środowisku kubernetesowym,
  • Container Storage Interface (CSI) – rozszerzenie upraszczające zarządzanie dostępem do wolumenów trwałych w K8s,
  • Przykłady wykorzystania pamięci masowej w środowiskach chmurowych i na lokalnych zasobach (on-premise),
  • Przegląd optymalnych cech pamięci masowej dla Kubernetesa.

Rejestracja jest już otwarta. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu w biurze SUSE Polska prosimy po rejestracji on-line dodatkowo o kontakt e-mailowy z biurem SUSE Polska w celu potwierdzenia dostępności miejsc w sali warsztatowej oraz parkingu.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)
305 views