Zapraszamy na Letnią Akademię SUSE - Od zera do bohatera | SUSE Communities

Zapraszamy na Letnią Akademię SUSE – Od zera do bohatera

Share
Share

Zwykle w czasie wakacji w dziale IT jest nieco mniej pracy. Warto więc to wykorzystać i poszerzyć swoją wiedzę o najważniejszych obecnie rozwiązaniach open source podczas drugiej edycji Letniej Akademii SUSE.  W tym roku będziemy na niej mówić o konteneryzacji (Kubernetes/MicroOS/Salt), wdrażaniu chmur (OpenStack) i pamięci masowej zdefiniowanej programowo (Ceph), zapewnieniu ciągłości działania (Live Patching) i odpowiedniej konfiguracji serwerów Linux (Salt).

Letnia Akademia SUSE organizowana jest on-line, więc może w niej wziąć udział każdy, kto ma dostęp do Internetu.  Przedstawimy na niej krok po kroku nie tylko najbardziej interesujące funkcje rozwiązań SUSE, ale także jak zacząć z nich korzystać. Kolejne odcinki Akademii poprowadzą konsultanci SUSE, instruktorzy z autoryzowanych ośrodków szkoleniowych SUSE (LiveTrainings, OSEC) oraz nasi partnerzy technologiczni (SoftGen). Udział w niej jest oczywiście bezpłatny.

Wszystkie sesje Akademii SUSE zaplanowaliśmy na kolejne czwartki sierpnia w godz. 10:00-12:00. Będą one nagrywane, więc w razie nieobecności uczestnika prześlemy link do nagrania. Omówimy następujące pięć tematów:

  • 3 sierpnia: Zarządzanie farmami serwerów Linux i kontenerami z SUSE Manager 3.1 (dystrybucje rpm – SUSE/Red Hat)
  • 10 sierpnia: Konteneryzacja aplikacji z SUSE CaaS Platform (orkiestracja z Kubernetes, MicroOS dla mikroserwisów i kontenerów, zarządzanie konfiguracją z Salt)
  • 17 sierpnia: Ciągłość działania serwerów Linux (Zero Downtime z Live Patching, Rollback, HA)
  • 24 sierpnia: OpenStack z pudełka – Jak zacząć, architektura, konfiguracja oprogramowania, zarządzanie chmurą, kalkulacja usług i aprowizacja
  • 31 sierpnia: Budowa Software Defined Storage z SUSE Enterprise Storage.

Zapraszamy do udziału, a wcześniej do rejestracji na stronie https://register.gotowebinar.com/register/4366540389221170690

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,646 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland