Nowa oferta SUSE Liberty Linux Lite dla użytkowników CentOS 7

Share
Share

SUSE wprowadziła na rynek nową ofertę na SUSE Liberty Linux, która ma pomóc chronić systemy CentOS przed przyszłymi problemami z bezpieczeństwem. SUSE Liberty Linux Lite dla CentOS 7  zapewni użytkownikom aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa dla posiadanych przez nich systemów CentOS, bez konieczności migracji. Użytkownicy zyskają bezpieczeństwo i gwarancję nieprzerwanego działania systemów dzięki wsparciu technicznemu SUSE zarówno dla systemów Linux działających lokalnie jak i w chmurze.

„Technologie open source są podstawą innowacji w przedsiębiorstwach, ponieważ sprzyjają współpracy, zwiększeniu elastyczności i obniżeniu kosztów” – powiedział Rick Spencer, dyrektor generalny działu Business Critical Linux w firmie SUSE.” Zagwarantowanie użytkownikom CentOS 7 bezpiecznego, gotowego do pracy w firmach, przygotowanego na przyszłe wyzwania rozwiązania linuksowego jest ważne dla SUSE i cieszymy się, że możemy wspierać użytkowników CentOS 7 w obliczu tej niepewnej i ryzykownej sytuacji”.

Choć termin zakończenia wsparcia dla systemu CentOS 7 upływa 30 czerwca 2024 r., wciąż istnieje ogromna liczba serwerów i instalacji online systemu CentOS, co stawia przedsiębiorstwa w trudnej i potencjalnie kosztownej sytuacji. W ostatnich latach CentOS, podobnie jak inne systemy operacyjne, został dotknięty podatnościami bezpieczeństwa. Bez regularnych poprawek bezpieczeństwa organizacje korzystające z CentOS 7 w swoich środowiskach są narażone na poważne ryzyko. SUSE konsekwentnie promuje długoterminowe wsparcie klasy korporacyjnej dla CentOS, wprowadzając SUSE Liberty Linux i zakładając stowarzyszenie OpenELA.

Dzięki SUSE Liberty Linux Lite dla CentOS 7 organizacje mogą nadal korzystać z posiadanych już systemów operacyjnych CentOS 7 bez zakłóceń, konieczności migracji czy podnoszenia wersji. Dzięki SUSE nie ma czasochłonnej ścieżki wymiany systemów.  Wszystko, co klienci muszą zrobić, aby otrzymywać aktualizacje i poprawki, to po prostu zmienić w CentOS lokalizację repozytoriów na SUSE Liberty Linux. Żadne inne zmiany nie są wymagane.

Od samego początku SUSE Liberty Linux był popularnym wyborem dla klientów potrzebujących bezpiecznego i elastycznego zarządzania systemem Linux bez konieczności migracji. Jego użytkownikami są globalne przedsiębiorstwa z różnych branż, w tym usług finansowych, telekomunikacji i motoryzacji. Eduardo Luis Piccoli, analityk infrastruktury IT w WEG, globalnej firmie produkującej sprzęt elektroniczny z siedzibą w Brazylii, stwierdził: „SUSE Liberty Linux daje nam możliwość obsługi kilku innych dystrybucji Linuksa w jednym rozwiązaniu”.

W celu ułatwienia klientom korzystającym z systemu CentOS 7 zabezpieczania swoich systemów Linux na przyszłość, nowa oferta SUSE Liberty Linux Lite for CentOS 7 jest dostępna w prosty i łatwy sposób online również w sklepie internetowym SUSE Shop. Cena nowej oferty SUSE Liberty Linux Lite dla CentOS 7 zaczyna się od 25 USD za serwer/instancję rocznie, przy minimalnej inwestycji 2500 USD. Oferta obowiązuje do 31 października 2024 roku.

Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź stronę SUSE Liberty Linux i przeczytaj ten wpis na blogu SUSE.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)
Avatar photo
149 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland