Czy można wymieniać procesory i pamięć podczas pracy systemu SUSE? | SUSE Communities

Czy można wymieniać procesory i pamięć podczas pracy systemu SUSE?

Share
Share

Odpowiedź jest prosta – można. Pozwala na to technologia RAS 2.0 (skrót od Reliability, Availability, Serviceability  – niezawodność, dostępność i łatwość serwisowania). Dzięki niej możemy dodawać lub usuwać procesory czy zasoby pamięci bez konieczności zamykania systemu. Ważne tylko, by posiadać serewer, który obsługuje RAS 2.0.

Przykładem takich serwerów są maszyny KunLun od Huawei. Firma ta wraz z SUSE zaprezentowała je w minionym tygodniu na targach CeBIT ogłaszając jednocześnie, system SUSE Linux Enterprise Server jest preferowanym systemem operacyjnym dla serwerów KunLun z technologią RAS 2.0. Połączone funkcje technologii RAS 2.0  i możliwości systemu SUSE sprawiają, że serwery Huawei są  “zawsze dostępne”, co jest ważne przy udostępniania usług wymagających  całodobowej ciągłości biznesowej – przez 7 dni w tygodniu.

Dzięki wprowadzeniu technologii RAS 2.0 do serwerów intelowskich zaczynają one wyprzedzać pod względem wskaźników niezawodności serwery z systemem UNIX!

System SUSE Linux Enterprise Server działa na oprogramowaniu wbudowanym serwera KunLun i łączy moduł sterownika interfejsu ACPI w jądrze systemu Linux, moduł wymiany pamięci/procesora podczas pracy systemu i podsystem zarządzania jądrem systemu oraz pamięcią. W ten sposób system operacyjny pozwala użytkownikom fizycznie dodawać lub usuwać najważniejsze komponenty, takie jak moduły procesorów i pamięci bez zakłócania dostępu do usług.

Warto też rzucić okiem na artykuł, który właśnie ukazał się na ten temat w Rzeczpospolitej.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,837 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland