SUSE uruchamia specjalny program dla uczniów, szkół i uczelni w Polsce i na świecie

Share
Share

SUSE właśnie uruchomiła na całym świecie specjalny program wspierający uczniów i studentów (suse.com/academic ). Obejmuje on bezpłatne materiały szkoleniowe,  oprogramowanie, dostęp do planu szkoleń, narzędzi oraz wsparcia. Co ważne, przygotowuje studentów do przyszłych wymagań pracodawców. Ponadto szkołom i uczelniom pomaga w tworzeniu i używaniu oprogramowania open source oraz przekazywaniu wiedzy w tej dziedzinie.

Warto dodać, że SUSE w Polsce była prekursorem tych działań umożliwiając przez wiele lat szkołom i uczelniom wprowadzanie do programu nauczania materiałów z komercyjnych kursów szkoleniowych SUSE, a studentom zdobycie certyfikatu zawodowego uznawanego na całym świecie. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie naszego partnera koordynującego te działania (https://oedu.pl/natppl )  Nasi uczniowie już zdobywają nie tylko wiedzę o rozwiązaniach open source SUSE, ale jednocześnie umiejętności wymagane w Polsce w kwalifikacji E.12 “Montowanie i przygotowanie do pracy komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych” technika informatyka oraz E.13 “Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie nimi” do zawodu technika informatyka i technika teleinformatyka.

W ramach nowego Programu Akademickiego SUSE zapewniamy uczestniczącym w nim instytucjom następujące korzyści:

  • Bezpłatne materiały szkoleniowe z kursów prowadzących do uzyskania certyfikatu z systemu Linux oraz innych kursów dla wykładowców i uczniów.
  • Prawo do wykorzystania tych materiałów w celu nauczania studentów w całym kampusie.
  • Bezpłatny dostęp do narzędzi i produktów SUSE dla środowisk laboratoryjnych, programistycznych i innych środowisk edukacyjnych.
  • Dostęp do bazy wiedzy, forów i wsparcia firmy SUSE.
  • Możliwość zakupu produktów SUSE na użytek własny uczelni na specjalnych warunkach i po specjalnych cenach.

Rejestracja w programie jest bezpłatna. Więcej informacji o możliwościach oferowanych w  ramach Programu Akademickiego SUSE, w tym o sposobie rejestracji, można znaleźć pod adresem suse.com/academic.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,223 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland