NASK SA przenosi obieg dokumentacji do chmury i wybiera rozwiązanie SUSE Rancher jako platformę konteneryzacyjną | SUSE Communities

NASK SA przenosi obieg dokumentacji do chmury i wybiera rozwiązanie SUSE Rancher jako platformę konteneryzacyjną

Share
Share

NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa – Państwowy Instytut Badawczy) podpisał umowę na dostawę i wdrożenie platformy konteneryzacyjnej na potrzeby budowy infrastruktury chmurowej SaaS dla oprogramowania EZD RP do elektronicznego zarządzania dokumentacją w administracji publicznej. Jest to istotnym elementem programu transformacji cyfrowej państwa. Nad całością wdrożenia czuwać będzie firma Linux Polska, która dostarczy platformę konteneryzacyjną wraz z linią wytwórczą oprogramowania CI/CD. System do elektronicznego zarządzania dokumentacją to narzędzie umożliwiające digitalizację administracji i procesów w urzędach, otwierające drogę do powstania cyfrowych urzędów w Polsce.

(poniższy tekst pochodzi z komunikatu przygotowanego przez Linux Polska)

Głównym celem projektu ‘EZD RP – elektroniczne zarządzanie dokumentacją w administracji publicznej’, jest usprawnienie funkcjonowania jednostek administracji rządowej poprzez budowę oraz udostępnienie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych back-office w obszarze elektronicznego zarządzania dokumentacją. EZD RP to kluczowy etap szerszego projektu transformacji cyfrowej administracji publicznej, realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, będącego fundamentem nowoczesnego państwa i sprawnej współpracy pomiędzy jednostkami administracji publicznej.

Nowa platforma do konteneryzacji, którą w ramach umowy dostarcza Linux Polska, umożliwi swobodne uruchamianie aplikacji w chmurze, co usprawni obieg elektronicznej dokumentacji pomiędzy oddziałami centralnymi i regionalnymi. Dla obywateli oznacza to jeszcze szybszą, łatwiejszą i bezpieczniejszą obsługę spraw urzędowych przez Internet. Dostarczane rozwiązanie konteneryzacyjne opiera się na oprogramowaniu SUSE Rancher, gwarantującym pewność wsparcia i otwartość na rozwój w przyszłości.

“Cieszymy się, że możemy wspierać transformację cyfrową administracji, projektując i wdrażając całe środowisko, na którym opierać się będzie system do elektronicznego zarządzania dokumentacją w skali całego kraju. Transformacja cyfrowa publicznej administracji to wyzwanie, które pobudza wyobraźnię. To jest to co właśnie chcemy robić i w czym mamy doświadczenie. Dostarczenie nowoczesnej infrastruktury dla bardzo istotnego dla administracji cyfrowej systemu EZD RP jest dla nas projektem kluczowym nie tylko z powodów czysto biznesowych” – mówi Dariusz Świąder, Prezes Zarządu, Linux Polska.

Share
Avatar photo
2,495 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.