10 lat w jednym klipie | SUSE Communities

10 lat w jednym klipie

Share
Share

Od 10 lat SUSE tworzy wideoklipy z przeróbkami muzycznymi znanych muzycznych utworów. Nie tylko dodajemy własne teksty związane z IT i branżą open source. Wiele z tych utworów wykonuje zespół złożony z pracowników SUSE! Aby uczcić naszą 10-letnią rocznicę, przygotowaliśmy wideo, które zawiera fragmenty wszystkich teledysków stworzonych w latach 2013-2023. 

Nasz wideo-producent, Russ Dastrup, opowiada, jak to się wszystko zaczęło…

“SUSECON 2013 zbliżał się wielkimi krokami, a my musieliśmy stworzyć na tę okazję kilka zabawnych i efektownych teledysków. Inspiracją było obejrzenie przez moje dzieci viralowego teledysku “What does the Fox Say” – był dziwaczny i uzależniający!

Klip na 10-lecie

Produkcja pierwszego teledysku (What’s the Chameleon Say) stała się projektem rodzinnym – mój najstarszy syn Scott pomógł w stworzeniu parodii tekstu, a także w śpiewaniu i nagrywaniu muzyki. Moja córka i jej przyjaciele z zajęć tanecznych, ze Scottem przebranym za kameleona w kostiumie od piżamy, wystąpili na naszym podwórku. Wideo zostało odtworzone przed przemówieniem otwierającym (12 listopada) podczas SUSECON 2013 na Florydzie – było wielkim hitem i stało się wirusowe w całej firmie i poza nią.

Sukces ten doprowadził do wielu innych, a Scott w kostiumie kameleona SUSE pojawił się jeszcze wiele razy. Filmik What Does the Chameleon Say ma obecnie ponad 439 000 wyświetleń. Parodia Uptown Funk o nazwie Uptime Funk zgromadziła ponad 880 000 wyświetleń na naszym kanale YouTube i blisko 2 miliony wyświetleń w innych mediach społecznościowych.

Niesamowity zespół muzyczny SUSE Band powstał kilka lat później, a jego trzon stanowią utalentowani muzycy: Jeff Price na perkusji, Roger Moore na gitarze, Brent Griggs na gitarze, Sean Rickerd na basie i honorowy gość Tony Oros jako nasz wokalista, a teraz Andrew Gracey na basie. Mieliśmy również innych niesamowicie utalentowanych gościnnych wokalistów, takich jak Lisa Giacoletto, Shaun Barrowes, czy Sarah DeGraw.

W ciągu tych dziesięciu lat było kilka wspaniałych wydarzeń. Jednego roku sponsorowaliśmy konkurs na tekst piosenki i wyprodukowaliśmy kilka teledysków na podstawie zgłoszeń nadesłanych przez osoby spoza SUSE. Nagrodą była bezpłatna wejściówka na SUSECON. SAP tak bardzo pokochał nasze teledyski, że zapytał, czy moglibyśmy zrobić wspólny, oryginalny teledysk SUSE i SAP (stworzony przez Rogera Moore’a i Jeffa Price’a), który okazał się wielkim hitem.”

Życzymy miłego oglądania!

https://youtu.be/ylvn1Ftmz34?si=lqkUstz8egILpF1h

Share
Avatar photo
108 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.