SUSE stworzy fork publicznie dostępnego systemu Red Hat Enterprise Linux | SUSE Communities

SUSE stworzy fork publicznie dostępnego systemu Red Hat Enterprise Linux

Share
Share

SUSE ogłosiła dzisiaj, że tworzy fork publicznie dostępnego systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL) oraz będzie rozwijać i utrzymywać dystrybucję kompatybilną z RHEL dostępną dla wszystkich bez ograniczeń. W ciągu najbliższych kilku lat SUSE planuje zainwestować w ten projekt ponad 10 milionów dolarów.

Dirk-Peter van Leeuwen, CEO SUSE, powiedział: „Od dziesięcioleci współpraca i wspólny sukces są fundamentami społeczności open source. Mamy obowiązek bronić tych wartości. Nasza inwestycja pozwoli zachować przepływ innowacji przez kolejne lata i zapewni, że zarówno klienci, jak i społeczność nie będą narażeni na uzależnienie się od jednego dostawcy i będą mieli prawdziwy wybór zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości”.

SUSE kontynuuje inwestowanie w swoje wysoko cenione rozwiązania linuksowe, takie jak SLE i openSUSE, na których polegają rzesze zadowolonych klientów biznesowych i społeczność. Jednocześnie uznaje, że przedsiębiorstwa i społeczność open source zasługują na wybór i wolność od ograniczania się do jednego dostawcy. SUSE ma za sobą długoletnią historię wspierania użytkowników korzystających z różnych środowisk linuksowych.

SUSE zobowiązuje się do współpracy ze społecznością open source w celu opracowania długoterminowej, stale kompatybilnej alternatywy dla użytkowników RHEL i CentOS. SUSE planuje wnieść ten projekt do fundacji open source, która zapewni stały, bezpłatny dostęp do alternatywnego kodu źródłowego.

„Ten wspólny wysiłek dowodzi głęboko zakorzenionego zaangażowania SUSE we wspieranie innowacji i rozwój napędzany przez społeczność, a także wzmacnia podstawowe wartości oprogramowania open source. Zapraszamy społeczność do aktywnego zaangażowania i współpracy w kształtowaniu przyszłości tego niezbędnego oprogramowania” – powiedział dr Thomas Di Giacomo, Chief Technology & Product Officer, SUSE. „Jesteśmy głęboko przekonani, że nowa dystrybucja Linuksa kompatybilna z RHEL wraz z portfolio systemów SUSE pomoże społeczności i klientom w nawigowaniu po niezrównanych innowacjach w dziedzinie Linuksa dla przedsiębiorstw, konteneryzacji, rozwiązaniach w chmurze i na brzegu sieci (edge), AI/ML i innych nowych technologiach”.

„Społeczność użytkowników systemu Linux dla przedsiębiorstw potrzebuje standaryzacji, stabilności i zgodności” – powiedział Gregory Kurtzer, dyrektor generalny CIQ i założyciel Rocky Linux. „CIQ zapewnia stabilność swoim partnerom, klientom i społeczności, budując szeroką koalicję podobnie myślących firm, organizacji i osób.  SUSE ucieleśnia podstawowe zasady i ducha otwartego oprogramowania; CIQ jest podekscytowany możliwością współpracy z SUSE nad rozwojem otwartego standardu Linuksa dla przedsiębiorstw”.

Więcej informacji o tym, jak Liberty Linux wzmocni swoją pozycję i jak można się w to zaangażować, znajduje się tutaj.

Share
Avatar photo
1,177 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.