Łatwiejsze administrowanie otwartą pamięcią masową Ceph – dzięki wsparciu SUSE

Share
Share

Oprogramowanie Ceph charakteryzuje się elastycznością i funkcjonalnością, jakiej oczekuje się od nowej generacji rozwiązań do przechowywania danych, ale prawdziwym wyzwaniem dla nowoczesnej pamięci masowej jest uproszczenie procesów administracji i zarządzania. Technologia OpenATTIC stanowi teraz podstawę dla nowej, domyślnej konsoli do zarządzania i monitorowania oprogramowania Ceph. Uprości ona administrowanie pamięcią masową zdefiniowaną jako oprogramowanie (SDS)

Firma SUSE znana jest z tego, że jest ekspertem w dziedzinie przygotowania oprogramowanie open source pod kątem potrzeb przedsiębiorstw. Ostatnio zainwestowaliśmy sporo czasu naszych pracowników w projekt Ceph, gdzie SUSE opracowała założenia i architekturę narzędzia openATTIC do zarządzania pamięcią masową open source. Efektem prac jest nowa, domyślna konsola do zarządzania i monitorowania platformy pamięci masowej Ceph.

Nowa konsola pojawiła się wraz nową wersją projektu Ceph o kodowej nazwie Mimic. Znacznie ułatwi ona administrowanie i monitorowanie platformy Ceph, zwłaszcza przez tych użytkowników projektu, którzy nie mają doświadczenia w pracy w wykorzystaniem komend wiersza poleceń.  Sage Weil, główny architekt projektu Ceph, powiedział: “Włączenie pomysłów i funkcji dostępnych w openATTIC do projektu Ceph zapewni większe możliwości zarządzania oprogramowaniem Ceph i wzrost jego popularności w przedsiębiorstwach, ponieważ Ceph stanie się bardziej przystępny i przyjazny dla użytkowników”.

Otwarta architektura systemu openATTIC stanowi obecnie integralną część SUSE Enterprise Storage – inteligentnego rozwiązania pamięci masowej definiowanej jako oprogramowanie, wykorzystującego technologię Ceph. Pomaga ono organizacjom w dostosowaniu się do zmieniających się potrzeb biznesowych i zapotrzebowania na przechowywanie danych poprzez przekształcenie posiadanej infrastruktury pamięci masowej w ekonomiczną, wysoce skalowalną i elastyczną pamięć masową zbudowaną na zwykłych serwerach wyposażonych w standardowe dysku twarde. Więcej informacji na temat tego  oprogramowania można znaleźć na stronie suse.com/storage, a o projekcie Ceph stronie www.ceph.com.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,337 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland