Wieści z konferencji SUSECON 2019 | SUSE Communities

Wieści z konferencji SUSECON 2019

Share
Share

Podczas trwającej właśnie dorocznej konferencji SUSECON, SUSE poinformowała o przygotowaniu nowych rozwiązań do obsługi środowisk hybrydowych i wielochmurowych, kolejnych innowacji w zakresie dostarczania aplikacji, które pomogą jej klientom przekształcać ich infrastrukturę IT na ich  własny sposób i w takim czasie, jaki sami na to potrzebują.

 

Wszystkie nowe rozwiązania są demonstrowane na odbywającej się w tym tygodniu w Nashville konferencji SUSECON. Organizowana jest ona pod hasłem „My kind of open”. Firma SUSE na nowo zdefiniowała pojęcie „otwarty” dla oprogramowania otwartego, gdyż nie może się ono ograniczać tylko do otwartego kodu źródłowego. Na SUSECON firma SUSE pokazuje te rodzaj otwartości w najnowszych rozwiązaniach do budowy infrastruktury definiowanej przez oprogramowanie oraz dostarczania aplikacji. Są one tak elastyczne, by mogły być wdrażane w dowolnym miejscu wspierając cyfrową transformację i rozwój biznesu.

Najnowsze wieści od SUSE:

  • Platforma SUSE Cloud Application Platform 1.4 będzie dostępna jeszcze w tym miesiącu. To pierwsza dystrybucja tego oprogramowania, które dostarcza środowisko uruchomieniowe Cloud Foundry Application Runtime w architekturze opartej całkowicie natywnie dla technologii Kubernetes do zarządzania aplikacjami w kontenerach.
  • SUSE jest obecnie certyfikowanym dostawcą usług Kubernetes Certified Service Provider w celu zapewnienia wyjątkowego wsparcia i usług dla przedsiębiorstw korzystających z rozwiązań SUSE Cloud Application Platform i SUSE CaaS Platform służących do dostarczania aplikacji.
  • W wiadomościach od swojego partnera, SUSE ogłosiła dostępność w chmurze Microsoft Azure pierwszego obrazu SAP HANA do obsługi bardzo dużych wdrożeń (SAP HANA Large Instances). Dostępny w Azure obraz z systemem SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications ułatwi klientom korzystanie z SAP HANA i zapewni spójne możliwości rozbudowy i zarządzania na platformie Azure.
  • Najnowsza platforma – SUSE OpenStack Cloud 9 – do budowy w firmach otwartej chmury będzie również dostępna w kwietniu. Oparta na kodzie projektu OpenStack Rocky, platforma SUSE OpenStack Cloud 9 jest pierwszym wydaniem, które integruje najlepsze technologie SUSE OpenStack Cloud i HPE OpenStack w jedną, wspólnie już brandowaną wersję.
  • SUSE zapewnia wsparcie dla procesorów Intel Xeon Scalable drugiej generacji, znanych wcześniej pod nazwą kodową „Cascade Lake”. Należy dodać, że na początku tego roku SUSE Linux stał się pierwszym systemem linuksowym zoptymalizowanym obsługi pamięci trwałej Intel Optane DC przygotowanej do obsługo baz danych SAP HANA.

_

Od marca SUSE działa już jako w pełni niezależna firma 

SUSE już jako niezależna, odrębna organizacja udowadnia rynkowi, że jest przygotowana lepiej niż kiedykolwiek wcześniej, aby skupić się na potrzebach klientów i dostarczać im odpowiednie technologie, wsparcie techniczne i usługi pomocne w sprostaniu wymogom biznesowym związanym z cyfrową transformacją. SUSE pokazuje klientom, jak można tworzyć rozwiązania użyteczne dla przedsiębiorstw z wykorzystaniem rozległego ekosystemu świata oprogramowania open source, który zapewnia im większą swobodę wyboru i elastyczność, wspierając procesy cyfrowej transformacji.

Rozwój działalności SUSE widać również po osiąganych wzrostach przychodów i związanej z tym ekspansji. W roku podatkowym 2018 wzrosły one o około 15 procent, a teraz firma po raz pierwszy przekroczy próg 400 milionów dolarów przychodów rocznie. Wzrosty przychodów w minionym roku odnotowały wszystkie regiony SUSE na świecie.

SUSE nadal intensywnie inwestuje w nowych pracowników, przy czym największy wzrost zatrudnienia ma miejsce w dziedzinie inżynierii, a następnie sprzedaży i usług. W ciągu ostatnich 12 miesięcy do SUSE dołączyło ponad 300 osób, a liczba pracowników SUSE zbliża się obecnie do 1 750 osób na całym świecie. SUSE jest dalej międzynarodową organizacją zatrudniającą pracowników w 34 krajach, reprezentujących 75 różnych narodowości.

Zdaniem analityków „Niezależność SUSE powinna pozwolić firmie na utrzymanie dominującej pozycji na rynku systemów operacyjnych (gdzie jej dystrybucja systemu Linux jest wiodącą opcją) przy jednoczesnym dynamicznym inwestowaniu w dodatkowe, wschodzące rynki, takie jak natywne rozwiązania dla chmury czy DevOps. SUSE skorzystała na inwestycjach w nią poczynionych, dokonanych przez poprzednich właścicieli spółki i ma teraz lepszą pozycję, aby wyjść poza dotychczasowe rynki i wykorzystać nowe możliwości” – powiedział Jay Lyman, główny analityk w firmie 451 Research.

Na rynku stale widoczny jest rosnący popyt na rozwiązania w chmurze i dla centrów danych, rośnie też zapotrzebowanie na rozwiązania hybrydowe i wielochmurowe, nowe metody dostarczania aplikacji, konteneryzację i mikroserwisy. A otwarte podejście SUSE umożliwia cyfrową transformację na warunkach określanych przez jej klientów.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,842 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland