SUSE staje się największym niezależnym dostawcą oprogramowania open source!

Share
Share
SUSE ogłosiła dzisiaj utworzenie największej, niezależnej firmy open source, powstałej w wyniku zakończenia procesu przejęcia SUSE przez inwestora wzrostu EQT od Micro Focus. Firma może teraz jeszcze mocniej skupić się na potrzebach jej klientów i partnerów jako wiodący dostawca infrastruktury klasy korporacyjnej, oprogramowania open source i rozwiązań do dostarczania aplikacji, które umożliwiają klientom uruchamianie usług i aplikacji w dowolnym miejscu – we własnej serwerowni, w chmurze hybrydowej czy w jednej w wielu dostępnych chmur publicznych.
Przejście SUSE na niezależność nastąpiło we właściwym czasie, kiedy to rośnie popularność kontenerów zapewniających nowe poziomy łatwości dostosowania IT do potrzeb biznesu oraz wzrasta zapotrzebowanie na cyfrową transformację z wykorzystaniem infrastruktury zdefiniowanej przez oprogramowanie open source i nowe technologie dostarczania aplikacji. Ogromne doświadczenie SUSE w opracowywaniu komercyjnego oprogramowania otwartego, silna marka i posiadanie szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym do zarządzania kontenerami, idealnie pozycjonuje SUSE na rynku, stwarza nowe szanse rynkowe oraz dostarcza istotną wartość naszym klientom i partnerom. Wsparcie ze strony funduszu EQT i niezależność SUSE pozwolą na dalszą ekspansję firmy, ponieważ pojawiające się innowacje napędzają wzrost zarówno w obszarach podstawowej działalności SUSE, jak również w nowych technologiach, i odbywa się on organicznie bądź przez dodatkowe akwizycje.
Al Gillen, wiceprezes grupy IDC ds. rozwoju oprogramowania i rozwiązań open source, powiedział: „Powrót SUSE do roli niezależnej firmy zajmującej się oprogramowaniem otwartym ma kluczowe znaczenie w branży. Oprogramowanie open source jest dzisiaj preferowanym sposobem budowania nowych rozwiązań i nie do zastąpienia jako podstawa dla większości usług chmury publicznej. Niezależność SUSE, która jest teraz jedną z największych w branży firm zajmujących się wyłącznie oprogramowaniem typu open source, zapewni klientom wiele korzyści, ponieważ rozwój SUSE opiera się na posiadanym doświadczeniu w rozwoju oprogramowania open source i doskonałości technicznej, wartościowych umowach partnerskich i zaangażowaniu społeczności w celu dostarczenia na czas rozwiązań technologicznych”.
Jako niezależny, zaufany partner w procesie transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, SUSE dostarcza bezpieczne technologie klasy korporacyjnej, wsparcie techniczne i usługi za pośrednictwem swojej organizacji działającej we wielu krajach na świecie, a także z pomocą wykwalifikowanego ekosystemu partnerów. SUSE jest obecnie zaangażowana w ponad 100 projektów open source wspieranych przez jej pracowników na całym świecie.

 

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,917 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland