Jedno narzędzie do zarządzania różnymi systemami Linux i kontenerami - SUSE Manager 4 | SUSE Communities

Jedno narzędzie do zarządzania różnymi systemami Linux i kontenerami – SUSE Manager 4

Share
Share
Przygotowaliśmy nową wersję dwóch narzędzi do centralnego zarządzania infrastrukturą open source – SUSE Manager 4 oraz SUSE Manager for Retail 4 (dla handlu detalicznego). Wspierają one pracę administratorów i pomagają odzyskać kontrolę nad zasobami IT bez względu na to, gdzie te zasoby się znajdują – w serwerowni, na brzegu sieci czy w publicznej chmurze. Pomagają też w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz optymalizują operacje poprzez automatyzację wielu zadań, co z kolei prowadzi do zmniejszenia kosztów. Nowy SUSE Manager 4 obsługuje różne wersje systemów operacyjnych (SUSE/openSUSE, Red Hat/CentOS, Debian/Ubuntu), kontenery, pojawiły się w nim też nowe opcje wspomagające wdrożenie SAP HANA.

Coraz więcej przedsiębiorstw przechodzi proces transformacji swojej infrastruktury IT, by szybciej reagować na zmieniające się potrzeby biznesowe. W tym celu wdrażane są chmury hybrydowe i wykorzystuje się środowiska wielochmurowe. Rośnie tym samym zapotrzebowanie na prostsze, scentralizowane zarządzania taką infrastrukturą. Dla tych klientów firma SUSE udostępniła dzisiaj dwa narzędzia do zarządzania infrastrukturą open source – SUSE Manager 4 oraz SUSE Manager for Retail 4. Drugie rozwiązanie jest dostosowane specjalnie do potrzeb handlu detalicznego.

Narzędzia te mają za zadanie wspierać pracę administratorów w działach operacji, ale także DevOps, gdyż zmniejszają złożoność infrastruktury i pomagają odzyskać kontrolę nad zasobami IT bez względu na to, gdzie te zasoby się znajdują – w serwerowni, na brzegu sieci czy w publicznej chmurze. Pomagają też w przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa oraz optymalizują operacje poprzez automatyzację wielu zadań, co z kolei prowadzi do zmniejszenia kosztów.

SUSE Manager 4 jest kluczowym elementem infrastruktury zdefiniowanej programowo i zapewnia użytkownikom następujące korzyści:

  • Redukcja kosztów i uproszczenie zarządzania środowiskiem IT dzięki ulepszonemu zarządzaniu cyklem życia zasobów. SUSE Manager ułatwia przenoszenie pakietów i zarządzanie nimi w całym cyklu procesów DevOps. Oparte na technologii Salt zarządzanie maszynami wirtualnymi umożliwia zarządzanie setkami serwerów w czasie zbliżonym do rzeczywistego.
  • Zwiększenie dostępności i pełnego wglądu w środowisko dzięki rozszerzonym funkcjom do monitorowania i ostrzegania, które zbudowano na kolejnej generacji technologii Prometheus. Teraz użytkownicy mogą jeszcze łatwiej identyfikować i rozwiązywać ewentualne problemy.
  • Zmniejszenie złożoności i odzyskanie kontroli nad złożonymi, heterogenicznymi środowiskami IT. Rozbudowano wsparcie dla różnych dystrybucji systemów operacyjnych (SUSE/openSUSE, Red Hat/CentOS, Debian/Ubuntu). Dodano też nowe opcje wdrożenia SAP HANA. Proces instalacji i konfiguracji SAP HANA jest teraz łatwiejszy niż kiedykolwiek wcześniej.

 

Problem zarządzania złożonym środowiskiem IT dostrzega IDC: „Przedsiębiorstwa bardzo cenią sobie dostęp do innowacji zapewnianych przez technologie open source, takie jak Linux. Organizacje korzystające z wielu różnych dystrybucji Linuksa często stają przed licznymi wyzwaniami związanymi z zarządzaniem, ponieważ rośnie złożoność i rozmiar ich środowisk informatycznych. Zapewnienie spójnych, zautomatyzowanych mechanizmów do utrzymania zgodności i kontroli nad konfiguracją jest szczególnie ważne do utrzymania odpowiedniego poziomu wydajności pracy i bezpieczeństwa systemów obsługujących kluczowe aplikacje wykorzystywane przez dużą liczbę użytkowników końcowych”, stwierdziła Mary Johnston Turner, wiceprezes ds. badań nad zarządzaniem chmurą w IDC.

Wraz z czwartą wersją SUSE Manager wprowadzono na rynek także SUSE Manager for Retail – narzędzie do zarządzanie infrastrukturą open source zoptymalizowane i dostosowane specjalnie do potrzeb branży handlu detalicznego. Pomaga ono obniżyć koszty, zoptymalizować działania i zapewnić zgodność w całej infrastrukturze IT w handlu detalicznym, niezależenie od tego, czy wykorzystywane są maszyny mainframe, klastry HPC, systemy instalowane na fizycznych serwerach lub wirtualnych, kontenery, terminale POS, systemy samoobsługowej sprzedaży czy przyjmowania zwrotów.

Zachęcamy wszystkich do zapoznania się z nową wersję SUSE Managera. Wersję do testów można pobrać ze strony internetowej. Obrazy z oprogramowaniem są również dostępne w serwisach internetowych Amazon Web Services, Google Cloud Platform i Microsoft Azure.

Więcej informacji o SUSE Manager 4 i SUSE Manager for Retail 4: suse.com/susemanager i suse.com/retail.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
4,121 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland