Nowości SUSE z konferencji SUSECON 2021 | SUSE Communities

Nowości SUSE z konferencji SUSECON 2021

Share
Share

Dzisiaj na SUSECON 2021 pojawiły się ważne ogłoszenia SUSE dotyczące aktualizacji systemów SUSE Linux Enterprise i SUSE Rancher, nowych rozwiązań cloud-ready i cloud-native dla środowisk edge i hybrydowego IT, a także nowatorskich projektów open source, w tym Harvester, rozwiązania open source dla infrastruktury hiperkonwergentnej (HCI).

SUSE rozpoczęła dzisiaj konferencję SUSECON Digital 2021, w ramach której zaprezentuje najnowsze rozwiązania dla użytkowników systemów Linux, technologii Kubernetes, chmury, środowisk hybrydowego IT oraz systemów działających na krawędzi sieci (edge). Dzisiejszy dzień jest również pierwszym dla SUSE, któremu towarzyszą ważne ogłoszenia technologiczne od czasu przejęcia firmy Rancher Labs. Tegoroczny SUSECON potrwa jako wydarzenie online od 18 do 20 maja 2021 r. Oczywiście wszystkie sesje będę też dostępne także on-demand.  Trzeba tylko zarejestrować się na stronie wydarzenia www.susecon.com.

SUSECON Digital 2021

Tegorocznej konferencji towarzyszą liczne ogłoszenia zebrane w komunikacie dostępnym na stronie www.suse.com/pl-pl/news/SUSE-News-at-SUSECON-2021

Przede wszystkim SUSE zapewniła, że nadal będzie dostarczać w pełni otwarte, interoperacyjne rozwiązania.  Produkty SUSE są nie tylko oparte na oprogramowaniu otwartym, ale także są otwarte w prawdziwym tego słowa znaczeniu. Oznacza to, że oprogramowanie SUSE będzie zawsze współdziałać z wiodącymi produktami w branży, nawet z produktami konkurencji. Takie podejście jest zakorzenione w przekonaniu firmy, że klienci wtedy stają się najbardziej innowacyjni, gdy mają swobodę wyboru produktów, które ich zdaniem najlepiej odpowiadają potrzebom. SUSE dostrzega również, że wiele organizacji korzysta z heterogenicznych środowisk IT, wielu chmur, różnych dystrybucji Linuksa i dystrybucji Kubernetesa, w związku z czym SUSE nie stawia klientów pod ścianą i propozycją „bierzesz wszystko albo nic”. Zamiast tego klienci mają pełną swobodę wyboru rozwiązań na etapie definiowania strategii IT oraz elastyczność i łatwość jej dostosowania do aktualnych potrzeb.

Ogłoszenia produktowe

Podczas SUSECON poinformowano o wprowadzeniu istotnych udoskonaleń do oprogramowania SUSE Linux Enterprise i SUSE Rancher. Obie rodziny produktów stanowią przykład otwartego, interoperacyjnego podejścia firmy SUSE:

  • SUSE Linux Enterprise Server 15 Service Pack 3 (SLES 15 SP3)SLES 15 SP3 zapewni pełną zgodność binarną pomiędzy systemami openSUSE Leap i SUSE Linux Enterprise. Przykładowo, użytkownicy będą mogli bezproblemowo przenosić obciążenia ze środowisk rozwojowych i testowych (UAT, User Acceptance Testing) z systemem openSUSE Leap do środowisk produkcyjnych z systemem SLES 15 SP3 i z powrotem, z zapewnioną kompatybilnością dla uruchomionych na nich aplikacji. W ramach zapowiedzi, SUSE planuje wprowadzić oprogramowanie i usługi ułatwiające migrację do openSUSE Leap użytkownikom systemu CentOS, który nie jest już zgodny binarnie z żadną komercyjną dystrybucją Linuksa. Wraz z SLES 15 SP3 zostaje wprowadzone rozwiązanie SUSE Linux Enterprise Base Container Images (SLE BCI). Dostarcza ono prawdziwie otwarte, elastyczne i bezpieczne obrazy kontenerów oraz narzędzia do tworzenia aplikacji, z których programiści i integratorzy systemów mogą skorzystać natychmiast bez obawy o problemy z vendor lock-in, z którymi spotykają się w alternatywnych ofertach. Aby sprostać potrzebom rynków regulowanych, firma SUSE planuje udostępnić specjalnie utwardzone i certyfikowane obrazy SLE BCI. System SLES 15 SP3 zaoferuje obsługę najnowszych platform sprzętowych Intel, AMD, IBM Z i POWER, chipsetów ARM, ulepszoną obsługę i zwiększoną wydajność baz danych oraz wzmocnione bezpieczeństwo i ochronę danych dzięki zgodności ze standardem STIG i obsłudze kryptografii.
  • SUSE Rancher 2.6 – oprogramowanie to, znane już z niesamowitej łatwości obsługi, otrzyma nowy, czysty i przejrzysty interfejs użytkownika, który usprawni ogólne zarządzanie klastrami Kubernetesa, niezależnie od tego, czy zarządza się jednym czy milionem klastrów. SUSE Rancher 2.6 rozszerza wsparcie dla usług Kubernetes w chmurze publicznej i zapewni pełne zarządzanie cyklem życia w środowiskach Microsoft AKS i Google GKE, co stanowi istotne uzupełnienie do zapewnianego już wcześniej wsparcia dla Amazon EKS. Pełne zarządzanie cyklem życia wspiera klientów w korzystaniu z unikalnych zalet usług Kubernetes w każdej chmurze publicznej przy jednoczesnym wykorzystaniu spójnego zarządzania, zaawansowanych funkcji i narzędzi do automatyzacji dostarczanych przez SUSE Rancher. SUSE Rancher 2.6 wprowadzi również obsługę SLE BCI.

Ponadto SUSE poinformowała o wprowadzeniu całej rodziny otwartych, interoperacyjnych rozwiązań dla organizacji, które chcą wykorzystać w pełni portfolio rozwiązań SUSE:

  • SUSE Edge to otwarta, lekka infrastruktura programowa do tworzenia aplikacji chmurowych lub gotowych do pracy w chmurze (cloud-ready / cloud native), ich wdrażania na krawędzi sieci i zarządzania nimi. SUSE Edge łączy przetwarzanie na krawędzi z chmurami publicznymi i prywatnymi oraz centrami danych za pomocą narzędzi do automatyzacji, mechanizmów bezpieczeństwa i wspólnych ram zarządzania. Zawiera ultra-niezawodny, lekki system operacyjny Linux (SUSE Linux Enterprise Micro) oraz lekką dystrybucję oprogramowania Kubernetes (K3s). Obie technologie stworzono z myślą o środowiskach przetwarzania na krawędzi. Rozwiązanie SUSE Edge zawiera oprogramowanie SUSE Rancher do zarządzania skonteneryzowanymi obciążeniami w chmurze oraz system SUSE Manager do zarządzania nieskonteneryzowanymi obciążeniami z aplikacjami gotowymi do pracy w chmurze. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na nasz blog poświęcony rozwiązaniu SUSE Edge.
  • SUSE Hybrid IT to otwarte, interoperacyjne rozwiązanie składające się z oprogramowania SUSE Rancher, RKE, Longhorn, SUSE Manager i SLES. SUSE Hybrid IT oferuje kompletny stos oprogramowania niezbędny do uruchamiania zarówno aplikacji tradycyjnych, jak i aplikacji natywnych dla chmury – czy to we własnym centrum danych, czy w środowisku chmury. Aby dowiedzieć się więcej, zajrzyj na nasz blog poświęcony rozwiązaniu SUSE Hybrid IT.

Wymienione wyżej otwarte, interoperacyjne rozwiązania firmy SUSE zapewniają wiele korzyści, których nie da się osiągnąć w przypadku wdrażania pojedynczych systemów Linux i klastrów Kubernetes. Jednocześnie umożliwiają one klientom łączenie produktów pochodzących od innych niż SUSE producentów i w ten sposób stworzenie stosu technologicznego obejmującego rozwiązania od wielu dostawców bez obawy o tworzenie sztucznych barier związanych z przywiązaniem się wyłącznie do produktów SUSE.

Zapowiedzi i nowe projekty open source

SUSE poinformowała o wydaniu wersji beta Harvestera, otwartego oprogramowania hiperkonwergentnej infrastruktury zbudowanego na platformie Kubernetes. Harvester dostarcza nową generację HCI, zarządzając zarówno maszynami wirtualnymi, jak i kontenerami, a także umożliwiając migrację obciążeń pomiędzy chmurami i zarządzanie chmurami hybrydowymi wykorzystującymi chmury Amazon, Azure i Google Cloud. Obecnie tradycyjne środowisko HCI to de-facto standard dla chmury prywatnej, ponieważ zapewnia obsługę wirtualizacji, pamięci masowej i sieci w jednym, łatwym do wykorzystania pakiecie. SUSE uważa, że HCI dojrzało do tego, by zostać wyparte przez open source. Więcej o tym projekcie można dowiedzieć się tutaj.

Wszystkie te nowe produkty i rozwiązania są prezentowane podczas SUSECON 2021. Pełna lista sesji dostępna jest na stronie https://www.susecon.com/sessions.html

 

 

Share
Avatar photo
1,636 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.