Zarządzenie systemami CentOS, Ubuntu i Red Hat z SUSE Managerem | SUSE Communities

Zarządzenie systemami CentOS, Ubuntu i Red Hat z SUSE Managerem

Share
Share

Zapraszamy 31 stycznia na pierwszy w tym roku briefing techniczny SUSE Skill Up Day poświęcony platformom Linux i zarządzaniu nimi. Na spotkaniu pokażemy, jak podłączyć do narzędzia SUSE Manager systemy operacyjne inne niż te opracowane w SUSE (SLES, openSUSE), takie jak CentOS, Red Hat i Ubuntu, a także jak centralnie nimi administrować. 

Dla każdego z podłączonych do SUSE Managera systemów (CentOS, Ubuntu, Red Hat) pokażemy, jak wyglądają pierwsze najważniejsze kroki: gdzie włączyć ich obsługę, jak wygenerować repozytoria potrzebne do podłączenia, jak wygląda sam proces podłączenia klienta i wykonamy kilka przykładowych operacji związanych z codziennymi zadaniami administracyjnymi.

Spotkanie organizujemy 31 stycznia (wtorek) w godz. 11:00-13:00. Poprowadzi je inżynier SUSE, Jarosław Biniek. Można dołączyć on-line na platformie GoToWebinar lub spotkać się z naszymi ekspertami osobiście przyjeżdżając do biura SUSE Polska w Warszawie. Po spotkaniu zapraszamy na wspólny lunch, będzie okazja do dalszych rozmów i wymiany doświadczeń.

W planie pokazu narzędzia SUSE Manager

  • Różnice w obsługiwanych funkcjonalnościach systemów Linux
  • Włączanie repozytoriów poszczególnych odmian Linuksa
  • Ewentualne dodatkowe kroki wymagane do poprawnego działania
  • Podłączanie poszczególnych typów klientów
  • Aktualizacje i patchowanie na poszczególnych rodzajach systemów (CentOS, Ubuntu, Red Hat).

Rejestracja jest już otwarta. Osoby zainteresowane udziałem w spotkaniu w biurze SUSE Polska prosimy po rejestracji on-line dodatkowo o kontakt e-mailowy z biurem SUSE Polska w celu potwierdzenia dostępności miejsc w sali warsztatowej oraz parkingu.

Share
Avatar photo
750 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland