SUSE Linux dla aplikacji SAP dostępny w chmurze Google | SUSE Communities

SUSE Linux dla aplikacji SAP dostępny w chmurze Google

Share
Share

Coraz częściej oprogramowanie SAP, w tym SAP HANA, jest przenoszone do chmury. SAP HANA działa wyłącznie na platformie Linux i niemal we wszystkich wdrożeniach jest to SUSE Linux z uwagi na ścisłą współpracę SUSE i SAP. Właśnie ogłosiliśmy, że system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications jest dostępny u wszystkich trzech głównych dostawców chmury publicznej: Google Cloud Platform, Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft Azure.

Do tej pory obsługiwane były chmury Amazona i Microsoftu, a teraz użytkownicy SAP HANA mogą korzystać z wydajnych maszyn wirtualnych oraz sprawdzonych zalet (cena/wydajność) chmury Google Cloud Platform, w której działa system SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications. SUSE Linux jest jednocześnie pierwszym i jedynym na rynku systemem operacyjnym Linux ze wsparciem dla SAP HANA dostępnym na platformie Google Cloud. Wszystkich zainteresowanych przetestowaniem zapraszamy do zapoznania się z przewodnikiem, jak wdrożyć SAP HANA na serwerze SUSE w chmurze Google: https://cloud.google.com/solutions/partners/sap/sap-hana-deployment-guide .

Główne zalety uruchomienia oprogramowania SAP w chmurze Google na systemie SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications to przede wszystkim  łatwość skalowania i dostosowywania środowiska IT do aktualnych potrzeb firmy, ograniczenie kosztów operacyjnych (płacimy tylko wtedy, kiedy korzystamy z systemów), a także możliwość znacznie szybszego wdrażania zwykle kluczowych dla organizacji aplikacji.

Zdaniem Najiego Almahmouda, wiceprezesa SUSE ds. sojuszy strategicznych: „Uruchamiając SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications w chmurze Google jeszcze lepiej widać zalety tego systemu operacyjnego – oszczędność czasu, nakładów pracy i kosztów przy wdrażaniu oprogramowania SAP w swoim środowisku IT, a obecnie także na żądanie w chmurze. Obecność oprogramowania SUSE na platformie Google Cloud zapewnia firmom elastyczność i daje swobodę wyboru takiej metody wdrożenia najlepszego w branży systemu Linux dla SAP HANA i SAP S/4HANA, która najlepiej zaspokoi ich potrzeby.”

Więcej informacji o SAP HANA, Google Cloud Platform i SUSE można znaleźć na stronach Google cloud.google.com/sap/saphana oraz SUSE suse.com/google.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

No comments yet

1,876 views