Rusza VI edycja konkursu „Potyczki Młodych Adminów” | SUSE Communities

Rusza VI edycja konkursu „Potyczki Młodych Adminów”

Share
Share

SUSE po raz kolejny zaprasza uczniów i studentów do udziału w konkursie Potyczki Młodych Adminów. Konkurs ma na celu sprawdzenie praktycznej wiedzy z zakresu administrowania systemami operacyjnymi klasy enterprise. W tym roku po raz pierwszy potyczki odbędą się w chmurze – z wykorzystaniem systemów SUSE Linux Enterprise oraz Azure.

Potyczki Młodych Adminów zostały zorganizowane po raz pierwszy w 2014 r. pod wpływem inicjatywy środowiska zawodowego. Od tego czasu są przeprowadzane raz w roku, a organizatorami są firmy SUSE Polska, On-Line Education oraz Zespół Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie. Celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia zgodnego z dobrą praktyką administrowania serwerami i sieciami komputerowymi oraz popularyzacja posługiwania się technologiami z nim związanymi. W tegorocznej edycji dodatkowym celem konkursu będzie propagowanie technologii chmurowej oraz kontenerów. Partnerem technicznym został też Microsoft udostępniający platformę Azure pod serwery SUSE oraz firma EntropyGuru odpowiedzialna za obsługę techniczną.

Konkurs jest przeprowadzany w trzech etapach:

  • I etap – wewnątrzszkolny – szkoła sama decyduje, kogo ma dopuścić do kwalifikacji ogólnopolskich; może zgłosić maksymalnie trzy zespoły do etapu ogólnopolskiego
  • II etap – ogólnopolski – zespoły zgłoszone przez szkoły biorą udział w potyczkach ogólnokrajowych; etap ten jest przeprowadzany on-line i 10 najlepszych zespołów przechodzi do etapu finałowego, przy czym z jednej szkoły do etapu finałowego dostaje się tylko jeden zespół
  • III etap – finał konkursu; odbywa się stacjonarnie w Warszawie.

Na każdym etapie konkursu dwuosobowe zespoły rozwiązują praktyczne zadania. Rozwiązanie polega na dokładnym wykonaniu zadania. Na etapach kwalifikacji on-line poprawność rozwiązania zadań sprawdza automatyczny system sprawdzający, a na etapie finału każda z konfiguracji komputerów sprawdzana jest indywidualnie przez zespoły techniczne wyznaczone przez organizatorów.

Nagrody dla laureatów Konkursu w kategorii „Konfiguracja i administrowanie linuksowymi serwerowymi systemami operacyjnymi” sponsoruje SUSE Polska, On-Line Education i Compendium Centrum Edukacyjne. Można będzie zdobyć m.in. solarne plecaki  SUSE oraz bezpłatny udział w czerwcowej konferencji OpenInfra 2019 w Krakowie.

Zapraszamy szkoły i uczniów do udziału w Potyczkach. Regulamin konkursu i informacje o możliwości zgłoszenia drużyn są dostępne na stronie https://potyczkimlodychadminow.pl

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,750 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.