Společnost Gothaer zajišťuje budoucnost své aplikační infrastruktury pomocí SUSE Rancher

Share
Share

“Abychom zrychlili tempo digitální transformace, musíme odstranit provozní složitost a zajistit konzistentní, automatizované a bezpečné procesy pro vývoj a nasazování kontejnerových aplikací. Přesně s tím nám dnes pomáhá SUSE Rancher,” říká Andreas Rother, Team Leader Pipeline and Container Services, Gothaer Systems GmbH.

Skupina Gothaer, jedna z největších německých pojišťoven, má rozsáhlé IT prostředí, které prochází rychlou digitální transformací. Společnost Gothaer Systems, centrální poskytovatel IT služeb skupiny Gothaer, je zodpovědná za více než 300 aplikací, včetně CRM systému pro celou skupinu, a za řadu webových služeb.

V roce 2016 bylo rozhodnuto přejít na kontejnerovou architekturu s cílem ušetřit peníze za softwarové licence a rychleji implementovat nové IT požadavky, zejména aplikace a služby, které zvyšují efektivitu a zároveň poskytují optimální uživatelskou zkušenost.

Ukázalo se však, že původně zvolená platforma pro správu kontejnerů nevyhovuje svému účelu. Tým společnosti Gothaer si uvědomil, že potřebuje platformu, která podporuje hybridní scénáře a multicloudové strategie, což jej přimělo k opětovnému průzkumu trhu.

Po posouzení řady řešení pro správu kontejnerů byl jako nejvhodnější vybrán SUSE Rancher, který splňoval kritéria společnosti Gothaer v oblasti bezpečnosti, integrace a efektivity. SUSE Rancher zapůsobil také díky možnostem automatizované instalace a snadno spravovatelným funkcím ověřování.

Vysoká spokojenost uživatelů od samého počátku

Jakmile si tým vybral SUSE Rancher, implementace proběhla rychle. Během tří měsíců vytvořil první produktivní cluster integrovaný do stávajícího prostředí. Vynikající podpora poskytovaná týmem konzultantů SUSE znamenala, že krátce po dokončení první fáze byla společnost Gothaer schopna produktivně provozovat 14 aplikací s využitím nového prostředí.

Největší přidanou hodnotou pro Gothaer byla jednotná správa všech clusterů – od vývojových až po produkční – bez dalších nákladů. Všechny clustery Kubernetes jsou spravovány centrálně prostřednictvím jediného intuitivního rozhraní. Díky automatizaci tak vzniká provozní efektivita a zároveň je zajištěna konzistence, robustní zabezpečení a kontrola verzí.

Pro administrátory a vývojáře společnosti Gothaer byl přechod na novou platformu bezproblémový a uživatelé byli od samého počátku velice spokojení. Výsledkem je stabilní platforma, která hladce spolupracuje se všemi stávajícími komponentami vývojového prostředí.

Úplná migrace na SUSE Rancher probíhá podle plánu a nové clustery fungují velmi efektivně díky automatizovaným procesům a vysoké rychlosti migrace aplikací.

Flexibilita, kterou tým Gothaer získal díky volbě SUSE Rancher, znamená, že může rozšířit svou aplikační infrastrukturu do cloudu a těžit z maximální škálovatelnosti a nižších nákladů a zajistit budoucnost své architektury díky podpoře multi-cloudu.

Kliknutím sem se dozvíte více o tom, jak společnost Gothaer zjednodušila správu svého IT prostředí a ulehčila si cestu k multi-cloudu.

 

Share
(Visited 5 times, 1 visits today)
Avatar photo
2,120 views