Řešení pro automobilový průmysl: SUSE urychluje přechod na softwarově řízenou mobilitu

Share
Share

Automobilový průmysl čelí převratným změnám: Podle odborníků z oboru bude software pro výrobce a dodavatele již za několik let rozhodujícím faktorem konkurenceschopnosti. Náš nový průvodce pro automobilový průmysl ukazuje, jak může společnost SUSE tento proces transformace podpořit.

CASE – Connected, Autonomous, Shared, Electric: tato čtyři klíčová slova nastiňují vizi mobilní budoucnosti, na které dnes pracují výrobci a dodavatelé automobilů. Svých cílů mohou dosáhnout pouze s jasnou inovační strategií a s využitím moderních softwarových technologií.

„Chceme-li si zachovat nezávislost, musíme být schopni vyvíjet vlastní software automobilu,“ řekl nedávno Herbert Diess, generální ředitel společnosti Volkswagen AG, svým nejvyšším manažerům. Do roku 2025 chce koncern Volkswagen zvýšit podíl vlastního vývoje softwaru na více než 60 % – na konci roku 2019 to bylo necelých 10 %. Ostatní dodavatelé si stanovili podobné cíle a masivně investují do IT infrastruktury a kvalifikovaných pracovníků.

Na cestě k softwarově řízené mobilitě však stále čelíme velkým výzvám. Výrobci a dodavatelé musí zrychlit tempo transformace zejména v pěti oblastech:

  • Digitalizované dodavatelské řetězce a výroba: výroba s využitím softwaru je zásadní, neboť se odvětví potýká s chybějící agilitou a flexibilitou potřebnou k rychlé transformaci.
  • Sdílení dat s vozidly: V budoucnu musí být výrobci schopni provádět aktualizace softwaru a firmwaru „vzduchem“ – a okamžitě využívat data z vozidel pro optimální služby zákazníkům.
  • Budování kultury inovací: spolupráce s poskytovateli technologií bude mít zásadní význam pro automobilky, které chtějí rozšířit své odborné znalosti, agilitu a odolnost, což umožní rychlý růst.
  • Používání cloudových technologií: Nové digitální služby pro vozidla lze realizovat a zpeněžit pouze pomocí otevřených, spolehlivých a flexibilních cloudových aplikací.
  • Síťová infrastruktura – bez vendor lock-inu: Při výběru technologických partnerů by výrobci automobilů měli věnovat pozornost interoperabilitě na všech úrovních – od multi-cloudu přes on-prem až po edge.

Stáhněte si našeho nového průvodce automobilovým průmyslem a zjistěte, jak bude vypadat digitální cesta automobilek v nadcházejících letech. V dokumentu se také dočtete, proč přední výrobci, jako jsou Daimler, Honda, Bosch a Continental, spoléhají při své transformaci na technologie SUSE.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)
Avatar photo
558 views