Zarządzanie politykami konfiguracji w Linux, Windows i Mac | SUSE Communities

Zarządzanie politykami konfiguracji w Linux, Windows i Mac

Share
Share

Jak zapewnić zautomatyzowane, scentralizowane i spójne zarządzanie i egzekwowanie polityk konfiguracji w Linux, Windows i Mac? Czy można zarządzać dostępem i konfiguracją systemów Linux z wykorzystaniem Microsoft Active Directory i Group Policy?

To wszystko tematy naszego spotkania on-line 6 października 2022 r. Eksperci z SUSE i Micro Focus pokażą możliwości wykorzystania posiadanej już infrastruktury z AD i Group Policy dla Windows do rozszerzenia jej na systemy Linux do uwierzytelniania użytkowników w Microsoft Active Directory. Zobaczysz też jak zabezpieczać konfigurację serwerów Linux poprzez łatwe zdefiniowane zasad za pomocą graficznych narzędzi.

Orkiestracja polityk, ich konsolidacja i normalizacja to wymóg bezpieczeństwa w przypadku środowisk heterogenicznych obsługiwanych lokalnie oraz w chmurze. Na spotkaniu dowiesz się, jak zapewnić zautomatyzowane, scentralizowane i spójne zarządzanie i egzekwowanie polityk dla szerokiej gamy komputerów z systemami Linux, Windows i Mac.

Partnerem wydarzenia jest Micro Focus, który pokaże narzędzie Universal Policy Administrator do tworzenia i kontrolowania z jednej konsoli polityk (Group Policy) w przypadku korzystania z wielu środowisk jak Active Directory, Azure, Linux czy Mac. Umożliwia ono wersjonowanie, śledzenie zmian i wprowadzeniu procesów akceptacji. Pokazy na żywo będą prowadzone oczywiście na systemach SUSE Linux.

Omawiane zagadnienia w trakcie spotkania:

  • Centralne zarządzanie Group Policy dla wielu odrębnych środowisk Microsoft AD, Azure, Linux i Mac.
  • Korzystanie z repozytorium Offline Group Policy do bezpiecznego i efektywnego zarządzania politykami podczas tworzenia i testowania polityk bezpieczeństwa.
  • Zaczytywanie ustawień GPO z usług Microsoft AD, modyfikacja i akceptacja modyfikacji.
  • Obsługa wersjonowania.
  • Wycofywanie zmian (rollback), jeśli ustawienia nie zadziałają zgodnie z oczekiwaniami.
  • Uproszczenie polityki bezpieczeństwa urządzeń poprzez rozszerzenie kontroli i uprawnień w zakresie zarządzania politykami na te urządzenia, które zazwyczaj nie są kontrolowane przez AD GPO: Linux, MAC, maszyny Windows niepołączone z domeną, zasoby w chmurze
  • Wprowadzenie do SUSE Manager 4.3 – komplementarnego rozwiązania do zrządzania wieloma dystrybucjami systemów Linux.

Rejestracja na spotkanie i link do udziału: https://www.brighttalk.com/webcast/17092/554333

 

 

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)
1,585 views