Zarządzanie politykami konfiguracji w Linux, Windows i Mac | SUSE Communities

Zarządzanie politykami konfiguracji w Linux, Windows i Mac

Share
Share

Jak zapewnić zautomatyzowane, scentralizowane i spójne zarządzanie i egzekwowanie polityk konfiguracji w Linux, Windows i Mac? Czy można zarządzać dostępem i konfiguracją systemów Linux z wykorzystaniem Microsoft Active Directory i Group Policy?

To wszystko tematy naszego spotkania on-line 6 października 2022 r. Eksperci z SUSE i Micro Focus pokażą możliwości wykorzystania posiadanej już infrastruktury z AD i Group Policy dla Windows do rozszerzenia jej na systemy Linux do uwierzytelniania użytkowników w Microsoft Active Directory. Zobaczysz też jak zabezpieczać konfigurację serwerów Linux poprzez łatwe zdefiniowane zasad za pomocą graficznych narzędzi.

Orkiestracja polityk, ich konsolidacja i normalizacja to wymóg bezpieczeństwa w przypadku środowisk heterogenicznych obsługiwanych lokalnie oraz w chmurze. Na spotkaniu dowiesz się, jak zapewnić zautomatyzowane, scentralizowane i spójne zarządzanie i egzekwowanie polityk dla szerokiej gamy komputerów z systemami Linux, Windows i Mac.

Partnerem wydarzenia jest Micro Focus, który pokaże narzędzie Universal Policy Administrator do tworzenia i kontrolowania z jednej konsoli polityk (Group Policy) w przypadku korzystania z wielu środowisk jak Active Directory, Azure, Linux czy Mac. Umożliwia ono wersjonowanie, śledzenie zmian i wprowadzeniu procesów akceptacji. Pokazy na żywo będą prowadzone oczywiście na systemach SUSE Linux.

Omawiane zagadnienia w trakcie spotkania:

  • Centralne zarządzanie Group Policy dla wielu odrębnych środowisk Microsoft AD, Azure, Linux i Mac.
  • Korzystanie z repozytorium Offline Group Policy do bezpiecznego i efektywnego zarządzania politykami podczas tworzenia i testowania polityk bezpieczeństwa.
  • Zaczytywanie ustawień GPO z usług Microsoft AD, modyfikacja i akceptacja modyfikacji.
  • Obsługa wersjonowania.
  • Wycofywanie zmian (rollback), jeśli ustawienia nie zadziałają zgodnie z oczekiwaniami.
  • Uproszczenie polityki bezpieczeństwa urządzeń poprzez rozszerzenie kontroli i uprawnień w zakresie zarządzania politykami na te urządzenia, które zazwyczaj nie są kontrolowane przez AD GPO: Linux, MAC, maszyny Windows niepołączone z domeną, zasoby w chmurze
  • Wprowadzenie do SUSE Manager 4.3 – komplementarnego rozwiązania do zrządzania wieloma dystrybucjami systemów Linux.

Rejestracja na spotkanie i link do udziału: https://www.brighttalk.com/webcast/17092/554333

 

 

Share
Avatar photo
2,465 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.