SUSE Linux dla aplikacji SAP dostępny w chmurze IBM Cloud

Share
Share

Od lipca br. system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications jest dostępny u wszystkich trzech głównych dostawców chmury publicznej: Google Cloud Platform, Amazon Web Services (AWS) oraz Microsoft Azure. Do końca tego roku zostanie udostępniony na platformie IBM Cloud.

Oprogramowanie SAP, w tym SAP HANA, może być uruchamiane również w chmurze lub przenoszone do niej z firmowego centrum danych. Niezależnie od środowiska, SAP HANA do pracy potrzebuje systemu Linux. Obecnie niemal we wszystkich wdrożeniach SAP HANA jest to SUSE Linux z uwagi na ścisłą współpracę SUSE i SAP. Stąd też SUSE dba o to, by system operacyjny SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications był dostępny i wspierany we wszystkich popularnych architekturach sprzętowych oraz środowiskach chmury.

Po Google Cloud, Amazon i Azure przyszedł czas nas chmurę IBM Cloud. Teraz IBM Cloud – jako oficjalny dostawca usług SUSE w chmurze, czyli SUSE Cloud Service Provider – może  oferować klientom SAP w pełni wspieraną platformę open source zapewniającą szybkie dostosowywanie IT do potrzeb, niskie koszty operacyjne i ponoszenie kosztów wyłącznie za to, z czego aktualnie korzystają.

Jeszcze w tym roku użytkownicy SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications w środowisku IBM Cloud będą mogli budować, dostarczać i wdrażać w chmurze rozwiązania biznesowe oparte na systemach SAP NetWeaver i SAP HANA. Mają do dyspozycji globalną sieć IBM. Obejmuje ona blisko 60 centrów danych do obsługi chmury rozlokowanych na całym świecie. Mogą też korzystać z obszernego katalogu usług IBM Cloud, takich jak sztuczna inteligencja, obsługa danych i analiz, IoT, rozwiązania bezserwerowe i więcej.

Po więcej informacji o rozwiązaniach SAP HANA, IBM Cloud i SUSE warto sięgnąć na strony www.ibm.com/cloud-computing/bluemix/sap-bare-metal-servers oraz suse.com/ibm.

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,598 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland