Pierwsze jądro systemu Linux zoptymalizowane do pracy w chmurze Azure | SUSE Communities

Pierwsze jądro systemu Linux zoptymalizowane do pracy w chmurze Azure

Share
Share

SUSE i Microsoft udostępniły pierwsze jądro systemu Linux, które zostało zoptymalizowane do pracy w chmurze Azure. Instancje systemu SUSE Linux Enterprise Server 15 uruchamiane na żądanie w chmurze Azure działają teraz na jądrze zoptymalizowanym do obsługi obciążeń na platformie Microsoftu. Główne korzyści to większa wydajność, szybszy start systemu, mniejsze zużycie pamięci. Jądro dostosowane do obsługi Azure umożliwia też szybszy dostęp do nowych i przyszłych funkcji tej platformy

Firma SUSE poinformowała o udostępnieniu pierwszego jądra systemu Linux dostosowanego do obsługi platformy Microsoft Azure. Instancje systemu SUSE Linux Enterprise Server 15 uruchamiane na żądanie działają teraz na jądrze zoptymalizowanym do obsługi obciążeń na platformie Microsoft Azure. Zwiększa to wydajność i przyspiesza start systemu, zmniejszając także zużycie pamięci. Jądro dostosowane do obsługi Azure umożliwia szybszy dostęp do nowych i przyszłych funkcji tej platformy.

Ścisła współpraca Microsoftu z SUSE miała na celu zapewnienie klientom korzystającym z systemu SUSE Linux Enterprise Server samych pozytywnych wrażeń podczas obsługi platformy Microsoft Azure. Nowe jądro systemu dostosowane do obsługi tej platformy umożliwia klientom szybkie odniesienie korzyści z nowych usług Azure, takich jak Accelerated Networking z wykorzystaniem SR-IOV, Write Accelerator i innych funkcjonalności w tempie dostosowanym do cyklu wydawania nowych wersji Azure przez zespół inżynierów.

Używając systemu SUSE Linux Enterprise Server 15 klienci mogą oczekiwać wymiernych korzyści, takich jak wzrost wydajności z uwagi na większą potencjalnie o 25% przepustowość sieci i o 23% mniejszą średnią wartość opóźnień. Mimo że domyślnie instancje systemu SUSE Linux Enterprise Server 15 na platformie Azure będą uruchamiane na jądrze dostosowanym do jej obsługi, można łatwo i w elastyczny sposób przełączyć się z powrotem na jądro standardowe przy użyciu menedżera pakietów o nazwie Zypper. Dodatkowo, użytkownicy korzystający z systemu SUSE Linux Enterprise Server na platformie Azure odniosą korzyści dzięki  narzędziom i zasobom na potrzeby wdrożeń dostosowanych do środowisk chmurowych, które wchodzą w skład modułu SUSE Public Cloud Module, takie jak możliwość zarządzania zasobami Azure z wiersza poleceń systemu Linux.

Jądro systemu SUSE Linux Enterprise Server dostosowane do obsługi Microsoft Azure jest już dostępne za pośrednictwem portalu Azure Marketplace w standardowych cenach i ze standardowym wsparciem technicznym. Więcej informacji o rozwiązaniach Azure i SUSE można znaleźć na stronie suse.com/microsoft .

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

No comments yet

1,607 views