Jak kontenery aplikacji mogą wspierać model DevOps | SUSE Communities

Jak kontenery aplikacji mogą wspierać model DevOps

Share
Share

W najnowszym wydaniu magazynu Insider ukazał się artykuł CTO firmy SUSE – Thomasa Di Giacomo – poświęcony temu, jak technologia kontenetrów linuksowych skutecznie wspomaga model DevOps łączący wysiłki działów tworzących oprogramowanie oraz odpowiedzielanych za ich obsługę na tzw. produkcji.

“Kontenery nie są nową technologią. Są stosowane od długiego czasu w postaci kontenerów systemowych Linuksa. Jednak w ciągu ostatnich lat byliśmy świadkami wielu nowych postępów oraz wdrożenia kontenerów aplikacji i związanych z nimi uproszczonych narzędzi. Kontenery aplikacji wykorzystują model DevOps, środowisko ciągłej integracji/ciągłego wdrażania i aplikacje oparte na mikrousługach, umożliwiając firmom usprawnienie swoich procesów, podniesienie jakości i skrócenie czasu wprowadzania na rynek.

Konteneryzacja to doskonałe narzędzie umożliwiające połączenie deweloperów i operatorów IT, którzy działają wspólnie w zakresie ciągłej integracji i ciągłego wdrażania. Z pewnością obejmuje to aplikacje natywne dla chmury, które spełniają wszystkie lub niektóre z 12 warunków. Ponadto konteneryzacja może być stosowana do starszych aplikacji, a także w strategiach migracji aplikacji.” (…)

Zapraszamy do zapoznania się z całością artykułu dostępnego po polsku na stronie suse.com/pl-pl/company/newsletter/insider oraz kolejnymi tekstami:

 

 

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

No comments yet

1,872 views