Certyfikat Common Criteria EAL 4+ dla SUSE Linux Enterprise

Share
Share

SUSE Linux Enterprise Server (SLES) 15 SP2, nasza flagowa dystrybucja Linuksa, otrzymała certyfikat poziomu EAL 4+ dla architektur sprzętowych IBM Z, Arm i x86-64. Certyfikat ten potwierdza zgodność z najbardziej wymagającymi wymogami bezpieczeństwa, co jest niezbędne w infrastrukturze IT obsługującej kluczowe zadania w firmie. Certyfikat Common Criteria EAL 4+ dla łańcucha dostaw oprogramowania SUSE obejmuje bezpieczną produkcję, dostarczanie poprawek i aktualizacji oraz ochronę krytycznych zasobów cyfrowych.

SUSE jest obecnie jedynym dostawcą niedawno wprowadzonego systemu operacyjnego Linux ogólnego przeznaczenia z bezpiecznym łańcuchem dostaw oprogramowania, który posiada certyfikat Common Criteria EAL 4+ dla wszystkich wymienionych platform sprzętowych. Certyfikat Common Criteria EAL 4+ dla SLES daje pewność działania kluczowych usług takich dostawców, jak organizacje rządowe, instytucje finansowe i bankowe, organizacje opieki zdrowotnej, przedsiębiorstwa wodociągowe i energetyczne, firmy telekomunikacyjne i wielu innych.

Do uzyskania certyfikatu bezpieczeństwa przez SUSE odniosła się firma IBM. Kara Todd, dyrektor działu Linux, IBM Z i LinuxONE w IBM, stwierdziła: “Najnowszy certyfikat Common Criteria EAL 4+, a więc najwyższy możliwy do osiągnięcia poziom bezpieczeństwa dla systemu operacyjnego SUSE Linux Enterprise na platformie IBM Z, potwierdza ciągłe przywiązywanie wagi do kwestii bezpieczeństwa i niezawodności, co – jak oczekujemy – zostanie bardzo dobrze przyjęte na całym świecie przez naszych wspólnych klientów. Obserwujemy stale rosnącą liczbę nowych, ekscytujących rozwiązań opartych na Linuksie, które doskonale pasują do skalowalności, niezawodności i bezpieczeństwa, jakie zapewnia platforma sprzętowa IBM Z.”

Z kolei Bhumik Patel, dyrektor ds. rozwoju ekosystemu oprogramowania w dziale infrastruktury firmy Arm, powiedział: “Wszechobecność technologii Arm, zarówno w rozwiązaniach chmurowych jak i infrastruktury brzegowej, uwydatnia naszą odpowiedzialność za współpracę z branżą przy dostarczaniu rozwiązań infrastrukturalnych zapewniających kompleksowe bezpieczeństwo. Z pomocą certyfikatu EAL 4+ dla SLES firma SUSE otwiera sobie drzwi do nowych możliwości biznesowych wynikających z korzystania z serwerów Arm i infrastruktury brzegowej.”

Szybko rosnąca liczba urządzeń Internetu Rzeczy (IoT) i urządzeń brzegowych zwiększyła poziom ryzyka w sieciach i wymusiła na poszczególnych krajach podniesienie wymagań w zakresie zgodności z przepisami, a odnoszących się do dostawców infrastruktury, zwłaszcza tych zaangażowanych w świadczenie usług kluczowych dla ich gospodarek, administracji państwowej, ochrony zdrowia,  czy związanych z bezpieczeństwem obywateli. Certyfikat Common Criteria EAL 4+ dla bezpiecznego łańcucha dostaw oprogramowania SUSE gwarantuje najwyższe standardy bezpieczeństwa dla urządzeń brzegowych i IoT wykorzystywanych przez dostawców infrastruktury krytycznej, czyli takich jak firmy telekomunikacyjne czy inne podmioty wprowadzające innowacje z pomocą urządzeń brzegowych.

Więcej o certyfikacji Common Criteria można dowiedzieć się na stronie www.commoncriteriaportal.org. Szczegóły dotyczące pełnego certyfikatu SUSE “Common Criteria Part 3 conformant EAL 4 augmented by ALC_FLR.3 Systematic Flaw Remediation” są dostępne pod adresem www.bsi.bund.de/SharedDocs/Zertifikate_CC/CC/Betriebssysteme/1151.html?nn=513260.

Share
(Visited 23 times, 1 visits today)
Avatar photo
1,841 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland