Řešení SUSE HA získalo 3.místo na SAP DEMO JAM | SUSE Communities

Řešení SUSE HA získalo 3.místo na SAP DEMO JAM

Share
Share

Ve středu 31.5.2017 se konala největší SAP konference v České republice – SAP FORUM. Její tradiční součástí je i soutěž partnerských společností SAP v rámci SAP DEMO JAM. Pro diváky je tato soutěž velmi zajímavá, neboť mají možnost shlédnout atraktivní a zábavnou formou podané představení inovativních technologií a řešení. Pravidla soutěže jsou dosti striktní, partner má 5 minut, během kterých musí divákům prakticky předvést své řešení a zaujmout je natolik, aby pro něj po skončení soutěže hlasovali.

Při loňské premiéře SUSE v rámci SAP DEMO JAM jsme slavili úspěch s demonstrací SUSE Linux Entereprise Live Patching. Během 5 minut jsme na pódiu předvedli živé demo, kdy jsme aplikovali patch jádra kernelu na serveru, kde běžel proces účetní závěrky v SAP. Pro letošek jsme si připravili praktickou ukázku vysoké dostupnosti pro SAP HANA.

Jelikož smyslem SAP DEMO JAM je kromě ukázky samotného řešení i jeho zábavné představení z praktického pohledu zákazníka, tak jsme v našem demu sehráli scénku z výrobního podniku. Na pódiu tak byly dvě výrobní linky, kdy jedna byla řízena systémem napojeným na SAP HANA bez vysoké dostupnosti a druhá linka byla řízena systémem napojeným na SAP HANA s vysokou dostupností v rámci SUSE Linux Enterprise Server for SAP Applications.

V průběhu 5 minutového vystoupení jsme ukázali, jak vypadá konfigurace vysoké dostupnosti a následně jsme odpojili primární server. První linka se tím pádem zastavila a naši kolegové si mohli dát pauzu. Naopak druhá linka měla pouze několika sekundový výpadek a ihned poté pokračovala ve výrobě, neboť došlo k přepnutí na sekundární server SAP HANA. Na celý proces se můžete podívat na následujícím cca 3 minutovém videu. Pro účely demonstrace jsme záznam upravili o vysvětlující snímky a popisky, nicméně nedošlo ke zkrácení či zrychlení originálního procesu. Jako správná open source společnost Vám nabízíme i možnost podívat se na „zdrojový kód“, neboli originální záznam celého dema bez úprav.

   

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,570 views