Pierwszy w Polsce partner SUSE Platinum: Linux Polska | SUSE Communities

Pierwszy w Polsce partner SUSE Platinum: Linux Polska

Share
Share

Linux Polska – ekspert w zakresie projektowania i wdrożeń innowacyjnych rozwiązań open source, jako pierwsza w Polsce uzyskała najwyższy status partnerstwa SUSE. To potwierdza pozycję Linux Polska jako największego centrum kompetencyjnego otwartych technologii w Polsce i regionie CEE. Obszary współpracy Linux Polska i SUSE to m.in.: konteneryzacja (np. Rancher), wdrażanie praktyk CI/CD, migracja aplikacji do chmury, systemy operacyjne Linux, zarządzanie infrastrukturą.

Grzegorz Sułkowski, wiceprezes zarządu Linux Polska, stwierdził: Pragniemy być dla naszych klientów wiarygodnym partnerem w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT w oparciu o technologie open source. Współpracując ze światowymi liderami rozwiązań open source nieustannie aktualizujemy nasze kompetencje w obszarze konteneryzacji, DevOps, CI/CD, chmury hybrydowej, zarządzania infrastrukturą open source, baz danych i wielu innych. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom rozwiązania dostosowane do potrzeb biznesowych i skutecznie zaadaptować je do istniejącej infrastruktury – mówi

Z kolei Maciej Skrzypek, Channel Manager SUSE Polska, powiedział: Nadanie firmie Linux Polska statusu SUSE Platinum Partner, jako pierwszej  w Polsce, to zaakcentowanie jej pozycji rynkowej oraz dostrzeżenie rzeczywistego zaangażowania w dostarczaniu rozwiązań odpowiadających na potwierdzone rynkowo potrzeby klientów. Szczególnie istotny jest wkład Linux Polska w adopcji technologii konteneryzacyjnej SUSE Rancher na polskim rynku.

Rozwiązania SUSE umożliwiają naszym klientom realizację strategii IT w oparciu o wymagania biznesowe i najnowsze rozwiązania technologiczne w różnych obszarach – od centrum danych, konteneryzację, poprzez cloud, po edge computing, a w konsekwencji wdrożenie innowacyjnych usług, spełniających wymagania cyfrowych klientów i wyprzedzających konkurencję – kontynuuje Grzegorz Sułkowski.

Jak podaje Linux Polska, misją firmy jest wspieranie klientów w pokonywaniu barier technologicznych i transformacji IT w oparciu o technologie open source. Firma koncentruje się na innowacyjności, rozwoju kompetencji własnych oraz transferze wiedzy do zespołów klienta. Architekci Linux Polska aktywnie uczestniczą w społeczności open source. Obszary jej specjalizacji to m.in.: migracja do open source, konteneryzacja aplikacji, hybrid cloud, DevOps, bazy danych, middleware, automatyzacja. W zakresie aktywności spółki znajdują się usługi konsultingowe, wdrożeniowe i utrzymaniowe, czy projektowanie architektur. Portfolio klientów firmy stanowią największe polskie przedsiębiorstwa  i instytucje publiczne: Ministerstwo Cyfryzacji, Ministerstwo Finansów, Ministerstwo Sprawiedliwości, UKNF, BGK, ZUS, ARiMR, PZU, Warta, mBank, Orange. Z usług inżynierskich Linux Polska korzystają przedsiębiorstwa z takich krajów jak np.: Szwajcaria, Szwecja, Niemcy, Włochy, Węgry, Zjednoczone Emiraty Arabskie, czy Katar.

Gratulujemy!

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)
935 views