SUSE udostępnia NeuVector, pierwszą w branży platformę bezpieczeństwa kontenerów opartą na open source

Share
Share

SUSE poinformowała dzisiaj, że kod źródłowy NeuVector jest już dostępny dla społeczności open source w serwisie GitHub. Prace nad pełnym otwarciem technologii, która wcześniej była prawnie zastrzeżona, świadczą o kulturze open source SUSE i zaangażowaniu firmy w dostarczanie partnerom i klientom otwartych, interoperacyjnych i innowacyjnych rozwiązań. Dzięki temu wydaniu, NeuVector jest pierwszą w branży kompleksową platformą bezpieczeństwa kontenerów opartą na open source i zarazem jedynym rozwiązaniem, które zapewnia skonteneryzowanym obciążeniom serwerowym bezpieczeństwo klasy korporacyjnej na poziomie Zero Trust (zerowego zaufania).

Od momentu finalizacji przejęcia firmy NeuVector, co miało miejsce trzy miesiące temu, firma SUSE pracowała nad technicznymi i prawnymi uwarunkowaniami związanymi z udostępnieniem jako open source swojej platformy cloud-natvie do zabezpieczania kontenerów. NeuVector to wiodące w branży rozwiązanie w zakresie bezpieczeństwa kontenerów i zgodności z przepisami, wykorzystywane przez największe przedsiębiorstwa na całym świecie. Udostępnienie kodu oprogramowania NeuVector na zasadach open source sprawia, że NeuVector staje się technologią pierwszego wyboru dla społeczność open source, zapewnia też jeszcze większy poziom bezpieczeństwa klientom z branż podlegających ścisłym regulacjom prawnym, w tym klientom rządowym i administracji samorządowej. Dla nich kluczowe znaczenie ma to, by korzystać z oprogramowania, któremu mogą zaufać i na którym mogą polegać.

Skonteneryzowane obrazy z oprogramowaniem NeuVector dostępnym już jako open source mogą być instalowane na dowolnym klastrze Kubernetes. Użytkownicy oprogramowania Rancher do zarządzania Kubernetesem będą mogli łatwo zainstalować NeuVector bezpośrednio z poziomu katalogu aplikacji Ranchera. W przyszłości planowana jest jeszcze głębsza integracja oprogramowania NeuVector i Rancher. Zgodnie ze strategią otwartości SUSE, NeuVector pozostanie doskonałą platformą bezpieczeństwa kontenerów dostępną dla wszystkich użytkowników rozwiązań cloud native niezależnie od wykorzystywanych przez nich platform do zarządzania kontenerami, takimi jak Red Hat OpenShift, VMware Tanzu, Google GKE, Amazon EKS, Microsoft Azure AKS czy innymi.

W oprogramowaniu NeuVector zostaną wykorzystane najnowsze innowacje w zakresie bezpieczeństwa kontenerów zaimplementowane w Rancher 2.6, wiodącej platformie do zarządzania Kubernetesem rozwijanej obecnie przez SUSE. Firma jest przekonana, że to posunięcie pobudzi tworzenie innowacji w obszarze bezpieczeństwa Kubernetesa – branży, która tradycyjnie była zdominowana przez zamknięte, własnościowe rozwiązania.

Ponieważ bezpieczeństwo kontenerów jest nadal kluczowym zagadnieniem dla organizacji budujących i uruchamiających aplikacje na klastrach Kubernetes, projekt NeuVector pozwoli użytkownikom Ranchera zająć się kwestiami bezpieczeństwa we wszystkich głównych przypadkach użycia kontenerów i w całym cyklu życia aplikacji. Chodzi m.in. o pełną widoczność sieci, możliwość przeprowadzania inspekcji i segmentacji, zarządzanie podatnościami, konfiguracją i zgodnością, a także profilowanie ryzyka, wykrywanie zagrożeń i reagowanie na incydenty. Projekt NeuVector będzie stanowił podstawę kodu dla zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa w klastrze Ranchera.

Po pełnej integracji z Rancherem, NeuVector zapewni społeczności i użytkownikom dowolnej certyfikowanej przez CNCF dystrybucji Kubernetesa (wdrożonej we własnym centrum danych, w chmurze lub na brzegu sieci), natywne dla Kubernetesa bezpieczeństwo ich infrastruktur produkcyjnych i skonteneryzowanych obciążeń w całym cyklu życia wykorzystywanych aplikacji.

Klienci, partnerzy i wszystkie zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się więcej na temat możliwości dołączenia do projektu NeuVector już w przyszłym tygodniu, podczas globalnego spotkania on-line zaplanowanego na wtorek, 25 stycznia, o godz. 10:00 PT (19:00 naszego czasu). Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja miejsca, co można zrobić na stronie wydarzenia.

Szczegółowe informacje o NeuVector są dostępne w dokumentacji. Kod źródłowy SUSE NeuVector dla wydania przedpremierowego można znaleźć na stronie NeuVector w serwisie GitHub, wchodząc na poniższe linki:

  • Komponenty „Controller”, „Enforcer” oraz „Scanner”: https://github.com/neuvector/neuvector
  • Komponent „Manager”: https://github.com/neuvector/manager
  • Dokumentacja: https://github.com/neuvector/docs
  • Obrazy z oprogramowaniem NeuVector można pobrać z huba Dockera pod adresem: neuvector/{component}.preview, gdzie {component} to odpowiedni komponent jak manager, controller itd.

By uzyskać więcej informacji, zapraszamy do kontaktu z nami.

Share
(Visited 7 times, 1 visits today)
Avatar photo
2,123 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland