SUSE finalizuje przejęcie firmy Rancher Labs, by wspierać innowacyjność przedsiębiorstw w każdym obszarze | SUSE Communities

SUSE finalizuje przejęcie firmy Rancher Labs, by wspierać innowacyjność przedsiębiorstw w każdym obszarze

Share
Share

Firma SUSE, światowy lider w dostarczaniu prawdziwie otwartych innowacji open source, w dniu dzisiejszym ogłosiła, że zakończyła proces przejęcia firmy Rancher Labs, lidera rynku oprogramowania do zarządzania kontenerami Kubernetes. Połączona oferta obu firm obejmuje najlepszy w swojej klasie system operacyjny Linux, wiodącą na rynku platformę do zarządzania Kubernetesem, a także szereg pionierskich rozwiązań do wdrażania na krawędzi sieci (ang. edge), które ich użytkownikom dają siłę i możliwości do wprowadzania innowacji na każdym kroku.

Wszechobecna innowacyjność dzięki sile współpracy wielu ludzi

SUSE i Rancher we współpracy z szeroką społecznością open source dostarczają użytkownikom najlepsze innowacje i zapewniają stabilność rozwiązań wymaganą przez firmy.

SUSE czerpie ze swojego 28-letniego już doświadczenia w pracy nad innowacjami open source, by wspierać obsługę aplikacji i najważniejszych dla klientów systemów, także tych wbudowanych w różnorodne urządzenia, jak samochody i aparatura medyczna używana na całym świecie. Z kolei Rancher dostarcza oprogramowanie open source, które umożliwia organizacjom wdrażanie i zarządzanie Kubernetesem na dowolną skalę, w dowolnej infrastrukturze, od centrum danych, po chmurę i na krawędzi sieci. Rancher właśnie został uznany za lidera rynku w raporcie Forrester Wave™ „Multicloud Container Development Platforms” za trzeci kwartał br.

Równe silne co SUSE zaangażowanie Ranchera w społeczność open source przekłada się także na wspieranie różnych dystrybucji Kubernetesa i systemów operacyjnych. Użytkownicy nie są zamykani czy ograniczani do oferty jednego dostawcy (ang. vendor lock-in), gdy chodzi o wybór miejsca, gdzie będzie odbywało się przetwarzanie danych. Mogą bez przeszkód wprowadzać innowacje w swojej działalności w ramach własnych centrów danych, na krawędzi sieci, aż po chmurę. Już jako jedna firma, SUSE i Rancher opracują rozwiązania, które rozwiążą współczesny problem złożoności infrastruktur informatycznych przedsiębiorstw, koncentrując się na nowych innowacjach w zakresie przetwarzania danych na krawędzi.

Przywrócenie „otwartości” oprogramowaniu open source

Tym, co połączyło dwie niezależne firmy, SUSE i Rancher, jest wspólne zaangażowanie na rzecz utrzymania prawdziwego etosu oprogramowania open source i szeroko rozumianej społeczności. Będzie to wyróżniało SUSE wśród innych liderów IT na świecie, gdy klienci będą rozważali możliwe opcje cyfrowej transformacji. Zgadzają się z tym klienci i partnerzy obu firm, SUSE i Rancher.

„Niektórzy dostawcy oprogramowania open source są bardziej otwarci niż inni. Z mojego doświadczenia wynika, że firmy SUSE i Rancher są tego dobrym przykładem. Chcą i potrafią pracować nad wdrożeniami i obsługą takich rozwiązań technologicznych, które rzeczywiście są zaprojektowane tak, by spełniały potrzeby naszej firmy, i wnoszą niezwykły powiew świeżości”, powiedział Frank Strecker, starszy wiceprezes ds. usług zarządzanych w chmurze publicznej oraz dużych zbiorów danych w firmie T-Systems.

„Musimy wprowadzać innowacje zarówno w naszych centrach danych jak i w chmurze, aby szybko dostosowywać się do rynkowych potrzeb. Nie możemy całkowicie zamknąć się w jednym stosie rozwiązań. Tylko SUSE i Rancher zapewniają prawdziwie otwarte podejście do oprogramowania open source, dzięki czemu możemy w szybki i spójny sposób reagować na stale zmieniające się, cyfrowe potrzeby obywateli Wielkiej Brytanii”, powiedział Jason Daniels, CTO w dziale zamówień i prawnym firmy Fujitsu.

 

SUSE ogłosiła właśnie świetne wyniki finansowe za czwarty kwartał. Na całym świecie wartość sprzedaży rocznych kontraktów (ACV, Annual Contract Value) na oprogramowanie SUSE po raz kolejny wzrosła i to pomimo problemów wynikających z trwającej cały czas pandemii COVID-19. We wszystkich regionach SUSE odnotowała dwucyfrowy wzrost, w tym aż o 27% w regionie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki. Ponadto sprzedaż rocznych kontraktów na oprogramowanie SUSE dostępne w chmurze wzrosła skokowo o 87% i jest to kolejny, 15-ty już kwartał ze wzrostami liczonymi rok do roku. Odnotowano także 21% wzrost w ciągu roku sprzedaży do dużych klientów, gdzie wartości transakcji przekracza milion dolarów.

 

W skrócie o SUSE

SUSE jest światowym liderem w dostarczaniu rzeczywistych innowacji open source. Współpracując z partnerami, społecznością oraz użytkownikami, SUSE opracowuje solidne rozwiązania open source i zapewnia im wsparcie techniczne. Wiodąca na rynku oferta SUSE w zakresie Linuksa, Kubernetesa, kontenerów i chmury obliczeniowej umożliwia klientom wprowadzanie innowacji w każdym miejscu – od centrum danych, poprzez chmurę, aż po krawędź i dalej. SUSE przywraca “otwartość” oprogramowaniu open source, dając klientom już dziś możliwość sprostania wyzwaniom w obszarze innowacji oraz swobodę rozwijania własnej strategii i rozwiązań w przyszłości. Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.suse.com.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,003 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.