SUSE Expert Days już 4 kwietnia w Warszawie | SUSE Communities

SUSE Expert Days już 4 kwietnia w Warszawie

Share
Share

Przygotowania do SUSE Expert Days idą pełną parą. Konferencja ta jest jedną z nielicznych w Polsce okazji do zdobycia wiedzy pomocnej w planowaniu przyszłości własnych centrów danych w oparciu o rozwiązania open source przygotowane na potrzeby biznesu. W tym roku można się będzie dowiedzieć  na niej, jak dzięki otwartemu oprogramowaniu utrzymać przewagę na konkurencyjnym rynku w erze cyfrowej transformacji bez kompromisów w obszarze niezawodności, bezpieczeństwa i utrzymania w ryzach budżetu IT.

Motyw przewodni konferencji to Define Your Future. Uczestnicy dowiedzą się na niej, jak już w najbliższej przyszłości będą wyglądać centra danych wspierane przez innowacje ze świata open source. Główny panel konferencyjny poświęcony będzie zagadnieniom:

  • Jak rozwiązania open source zbudowane na platformie Linux mogą pomóc w sprostaniu wyzwaniom transformacji cyfrowej,
  • Jak wdrożyć infrastrukturę zdefiniowaną przez oprogramowanie (Software-Defined Infrastructure) dostarczaną w postaci usług z wykorzystaniem otwartych technologii OpenStack, Kubernetes, Docker, Ceph i Cloud Foundry,
  • Jak poprawić sprawność działania swojej organizacji przy użyciu otwartego podejścia DevOps.

W dodatkowej ścieżce technicznej przeprowadzone zostaną warsztaty:

  • Zero Downtime: uruchamianie klastrów SLES HAE na przykładzie SAP HANA, wykorzystywanie funkcji Live Patching oraz Rollback,
  • OpenStack in the box: architektura sprzętowa, konfiguracja oprogramowania, zarządzanie z nowym panelem administracyjnym.

Konferencja Expert Days jest zawsze okazją do spotkania specjalistów od rozwiązań open source. W tym roku gościem specjalnym jest Kevin Smith, dyrektor techniczny odpowiedzialny za dział inżynierów SUSE.

Zaplanowano też dwie sesje partnerów strategicznych SUSE. Podczas sesji głównej Jakub Roguski z Lenovo przedstawi temat “Open source do zadań krytycznych”, czyli jak wspólne rozwiązania Lenovo i SUSE zmieniają rozwiązania open source w solidne podstawy funkcjonowania przedsiębiorstwa. Równie ciekawą sesją będzie premierowy pokaz działania bazy danych Microsoft SQL Server na platformie SUSE Linux w chmurze Azure prowadzony przez specjalistów z firmy Microsoft.

Konferencja SUSE Expert Days jest kontynuacją organizowanych od lat w Polsce spotkań Linux Days. W tym roku nie zabraknie na niej również akcentów związanych z 25-leciem firmy SUSE.  Na wszystkich uczestników czekają związane z tym niespodzianki, ale nie zdradzimy jeszcze jakie. Więcej informacji w wydarzeniu i możliwość rejestracji znajduje się na stronie SUSE Expert Days ›

Do zobaczenia 4 kwietnia w Warszawie!

Share
(Visited 1 times, 1 visits today)

Leave a Reply

Your email address will not be published.

No comments yet

2,209 views