Premiera SUSE Rancher 2.6 | SUSE Communities

Premiera SUSE Rancher 2.6

Share
Share

SUSE poinformowała dzisiaj o udostępnieniu SUSE Rancher 2.6, swojego najnowszego wydania platformy open source do zarządzania Kubernetesem w przedsiębiorstwach. SUSE Rancher 2.6 jest pierwszym dużym wydaniem firmy SUSE związanym z Rancherem od czasu przejęcia Rancher Labs w grudniu 2020 r.

Kubernetes i rozwiązania kontenerowe przeżywają gwałtowny wzrost popularności. Środowiska te stają się coraz bardziej rozbudowane i w najbliższym czasie nie zanosi się na spowolnienie. SUSE Rancher ma duży udział w tym wzroście, ponieważ sprawdza się u tysięcy przedsiębiorstw jako wiodąca technologia do zarządzania Kubernetesem. Kluczową częścią tego sukcesu jest otwartość i interoperacyjność, bo nasi klienci najskuteczniej wdrażają innowacje wtedy, gdy mają swobodę wyboru produktów najlepiej odpowiadających ich potrzebom.

SUSE Rancher 2.6 wyposażono w istotne aktualizacje obejmujące całą tę platform. Dzięki nim użytkownicy mogą teraz sprawniej zarządzać swoimi środowiskami Kubernetes. Zaprojektowana od nowa platforma jest wyposażona w przejrzysty interfejs użytkownika i usprawnione mechanizmy przepływów pracy oparte na logice. SUSE Rancher 2.6 pomaga w pełni zarządzać całym cyklem życia hostowanych klastrów Kubernetes w środowiskach Microsoft AKS i Google GKE (nowość), już wcześniej było to możliwe dla Amazon EKS. Usprawnienia obejmują także nowe funkcje bezpieczeństwa, zarządzania ryzykiem i zgodnością.

Co wnosi SUSE Rancher 2.6?

  • Oszczędność czasu i zasobów dzięki dalszemu uproszczeniu procesów wdrażania Kubernetesa i zarządzania jego klastrami. Specjaliści IT, którzy rozbudują środowiska Kubernetes lub zarządzają nimi, mają teraz dostęp do nowego, przejrzystego interfejsu użytkownika i przeprojektowanych przepływów pracy dostępnych w ramach całej platformy Rancher 2.6. Zredukowano w niej zbędne elementy wprowadzające szum wizualny, przeprojektowano pulpit administracyjny i ulepszono zarządzanie zarówno pojedynczymi jak i rozbudowanymi klastrami Kubernetesa. Nowy panel pozwala użytkownikom zaoszczędzić czas i zasoby niezbędne do wykonywania zadań na klastrach Kubernetesa niezależnie od tego, gdzie są one hostowane.
  • Szerszy wybór i większa swoboda w doborze komponentów infrastruktury IT dzięki pełnemu zarządzaniu w ramach SUSE Rancher całym cyklem życia klastrów Kubernetesa hostowanych w środowiskach Microsoft AKS i Google GKE (nowość), a także Amazon EKS (wcześniejsza funkcjonalność). Użytkownicy SUSE Rancher 2.6 korzystający ze środowisk wielochmurowych mogą teraz łatwo zarządzać, zabezpieczać i obsługiwać wszystkie swoje hostowane klastry. Istniejące już hostowane klastry wystarczy zaimportować i zarządzać nimi z taką samą łatwością, jak klastrami wdrożonymi już z pomocą oprogramowania SUSE Rancher. Zapewnia to użytkownikom prawdziwą interoperacyjność ich środowisk wielochmurowych i umożliwia swobodny wybór odpowiedniej infrastruktury i rozwiązań technologicznych pasujących do potrzeb ich organizacji. SUSE stale dba o rozwój partnerstwa technologicznego z wiodącymi dostawcami infrastruktury chmurowej, by wspierać szybki rozwój przedsiębiorstw.
  • Większa niezawodność tworzenia aplikacji i skalowania środowisk dzięki wzmocnionym funkcjom bezpieczeństwa i zapewniania zgodności z przepisami przedsiębiorstwa. W celu zwiększenia bezpieczeństwa istniejących i nowych środowisk klastrowych, rozpoczęto integrację oprogramowania SUSE Rancher 2.6 z obrazami SUSE Linux Enterprise Base Container Images (SLE BCI). Stanowią one darmowy, otwarty, elastyczny i bezpieczny fundament. W SUSE Rancher 2.6 usprawniono śledzenie dzienników audytowych, ułatwiając operatorom spełnienie wymogów audytowych. W SUSE Rancher 2.6 testowana jest również funkcja zaopatrywania z pomocą GitOps oraz API do klastrów, co z kolei daje operatorom IT możliwość tworzenia niestandardowych szablonów klastrów, pomaga ograniczyć ryzyko popełniania błędów przez użytkowników i standaryzuje procesy wdrożenia.

SUSE Rancher jest w 100% oparty na otwartym kodzie źródłowym. Nie zamyka użytkowników w stosie technologicznym pojedynczego dostawcy. Zapewnia elastyczność i możliwość zarządzania kontenerami z pomocą dowolnej certyfikowanej dystrybucji Kubernetesa. SUSE Rancher wspiera informatyków w ich obowiązkach związanych z administrowaniem i zabezpieczaniem certyfikowanych klastrów Kubernetesa wdrożonych w ich centrum danych, chmurze, czy też na brzegu sieci (edge). Z kolei zespołom DevOps SUSE Rancher dostarcza zintegrowane narzędzia do budowania i uruchamiania skonteneryzowanych obciążeń roboczych niezależnie od skali wdrożeń.

Dodatkowe informacje o SUSE Rancher 2.6 są dostępne na stronie www.suse.com/products/suse-rancher. Z kolei więcej informacji o przyspieszaniu transformacji cyfrowej przy użyciu najbardziej innowacyjnych w branży platform cloud-native można znaleźć na stronie www.suse.com/solutions/cloud-native-transformation.

Share
Avatar photo
901 views
Rafal Kruschewski Marketing Manager, SUSE Poland