Otwarte zapisy na Letnią Akademię SUSE | SUSE Communities

Otwarte zapisy na Letnią Akademię SUSE

Share
Share

Jak uruchomić jedną konsolę do zarządzania wszystkimi moimi Linuksami? Jak zbudować infrastrukturę do obsługi aplikacji w kontenerach? Jak zaprojektować swój pierwszy klaster Ceph? Zapoznaj się z programem tegorocznych spotkań on-line w ramach Letniej Akademii SUSE i zgłoś swój udział!


Rejestracja na warsztaty: 


Jeśli nie wiemy, jak samemu przygotować na obiad interesujące nas danie, otwieramy książkę kucharską lub szukamy przepisu w internecie. Z tych źródeł wiemy, jakie składniki są nam potrzebne, co i w jakiej kolejności wykonać. Ta idea przyświeca nam w przygotowaniu tegorocznej Akademii SUSE. Krok po kroku będziemy wyjaśnić, jak zabrać się do wdrożenia w swojej organizacji tych innowacji open source, które z jednej strony usprawniają pracę działu IT czy rozwiązują palące problemy, a z drugiej wspierają biznes i pozwalają szybciej reagować na nowe potrzeby.

Tegoroczny cykl warsztatów on-line ponownie zrealizujemy na platformie on-line BrightTalk, wystarczy raz założyć na niej konto, by mieć potem dostęp do wszystkich spotkań. Do udziału w nich wystarczy przeglądarka internetowa. Każde zajęcia zajmą nam do 90 minut. Poniżej przedstawiamy tegoroczne tematy i terminy spotkań.

 

Jak uruchomić jedną konsolę do zarządzania wszystkimi moimi Linuksami? (wtorek, 6 sierpnia, godz. 10:00-11:30)

Temat pierwszego spotkania to “Jeden, aby wszystkimi rządzić – jak uruchomić jedną konsolę do zarządzania wszystkimi moimi Linuksami?” Przez zarządzanie rozumiemy tutaj pielęgnację systemów i ich uaktualnianie, konfigurowanie ustawień według zdefiniowanych przez siebie wzorów/szablonów, zarządzanie systemami fizycznymi, maszynami wirtualnymi, chmurowymi, kontenerami, monitorowanie stanu serwerów i ich kondycji.

Plan warsztatów:

 • Co jest nam potrzebne (software / hardware, minimalne środowisko do przeprowadzenia testów, wymagania dla serwera SUSE Manager)
 • Rekomendacje dla konfiguracji do produkcji (kiedy stosować proxy czy repozytoria dla kontenerów)
 • Jak się zabrać do instalacji i na co zwrócić uwagę podczas konfiguracji (dodawanie klientów, serwerów proxy, repozytoriów dla kontenerów)
 • Propozycje zastosowań i pokaz SUSE Managera (objęcie zarządzaniem serwerów innych niż SUSE czy Red Hat, np. Ubuntu; budowanie i audyt kontenerów; monitoring środowiska; wykreowanie nowej maszyny wirtualnej o zadanych parametrach według zdefiniowanego wzorca).

 

Link do udziału: www.brighttalk.com/webcast/11477/364746

Jak zbudować infrastrukturę do obsługi aplikacji w kontenerach? (wtorek, 20 sierpnia, godz. 10:00-11:30)

Temat drugiego spotkania to “DevOps jest prostsze niż myślisz – jak zbudować infrastrukturę do obsługi aplikacji w kontenerach?”

Plan warsztatów:

 • Co jest nam potrzebne (software / hardware, minimalne zasoby do testowego klastra)
 • Rekomendacje odnośnie konfiguracji produkcyjnej i skalowania; jak dobrać storage pod kontenery
 • Jak się zabrać do instalacji (konto na SUSE.com, jak pobrać software, po co nam dokumentacja, co trzeba przeczytać), na co zwrócić uwagę przy instalacji i konfiguracji (konfiguracja klastra, tworzenie własnego repozytorium dla kontenerów)
 • Propozycje zastosowań (od pokazu uruchomienia sklepu internetowego w architekturze mikrousługowej po SAP HANA i SAP Data Hub w kontenerach)
 • Pokaz jak zrealizować praktycznie DevOps stosując SUSE CaaS Platform w połączeniu z darmową wersją GitLab
 • Silne strony SUSE CaaS Platform (kwestie automatyzacji, łatwości użycia, bezpieczeństwa)

 

Link do udziału: www.brighttalk.com/webcast/11477/364754

Jak zaprojektować swój pierwszy klaster Ceph? (wtorek, 27 sierpnia, godz. 10:00-11:30)

Temat trzeciego spotkania koncentruje się na uruchomieniu Software Defined Storage: “Jak zaprojektować swój pierwszy klaster Ceph?”

Plan warsztatów:

 • Co jest nam potrzebne do założenia Software-Defined Storage (software / hardware; minimalna konfiguracja do testów, nody zarządzające, monitorujące i storage
 • Rekomendacje odnośnie konfiguracji klastra produkcyjnego
 • Jak się zabrać do instalacji – przewodnik krok po kroku (jak założyć konto na SUSE.com, jak pobrać pliki instalacyjne, gdzie znajduje się dokumentacja i na co warto w niej zwrócić uwagę), proces instalacji – na co zwrócić uwagę, potencjalne pułapki; podstawy konfiguracji, jak odwzorować fizyczną infrastrukturę w crush map
 • Propozycje zastosowań Software-Defined Storage i pokaz używania SES w praktyce (disk-to-disk backup, obsługa obrazów wirtualnych maszyn, przestrzeń na pliki użytkowników serwerów Windows, serwowanie plików za pośrednictwem Samba).

 

Link do udziału: www.brighttalk.com/webcast/11477/364757

Wszystkie zajęcia są automatycznie nagrywane, a link do udziału jest zarazem linkiem do nagrania. Warto więc zapisać się na wszystkie zajęcia, nawet jeśli kolidują np. z naszym urlopem.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,830 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.