Oprogramowanie SUSE kluczowym elementem platformy SAP Cloud | SUSE Communities

Oprogramowanie SUSE kluczowym elementem platformy SAP Cloud

Share
Share

Współpraca pomiędzy firmami SAP i SUSE zacieśniła się jeszcze bardziej. Do stworzenia platformy SAP Cloud  zostało wykorzystane oprogramowanie SUSE OpenStack Cloud oraz SUSE Enterprise Storage. Z jednej strony jest to owoc wieloletniego sojuszu pomiędzy firmami skoncentrowanego do tej pory na dostarczeniu odpowiedniego systemu operacyjnego pod aplikacje SAP, a z drugiej – silna podstawa do dalszej współpracy wokół znacznie szerszego portfolio rozwiązań SUSE.

Wspólne korzenie współpracy SAP i SUSE sięgają bardzo głęboko. Liczy ona już ponad 18 lat! Do tej pory koncentrowała się głównie na systemie operacyjny SUSE Linux Enterprise Server dla aplikacji SAP, który od dawna jest wiodącą platformą dla rozwiązań SAP na Linuksie. Teraz SUSE współpracuje z SAP nad platformą chmury dostępną w centrach danych SAP.

Kluczowymi elementami tegoż rozwiązania – SAP Cloud Platform – jest oprogramowanie SUSE OpenStack Cloud i SUSE Enterprise Storage. Tworzy ono solidną infrastrukturę do uruchamiania aplikacji, a ponadto umożliwia gromadzenie wszelkiego rodzaju informacji, zarządzanie danymi i analizowanie ich, a także wykorzystywanie w innych podłączonych systemach wspomagających prowadzenie biznesu. SUSE współpracuje z SAP również w ramach fundacji Cloud Foundry i podziela wizję konwergencji technologii Kubernetes, kontenerów i Cloud Foundry.

SAP Cloud Platform jest rozwiązaniem typu PaaS (Platform as a Services). W centrach danych SAP wykorzystuje rozwiązania SUSE zarówno do wdrażania maszyn wirtualnych i zarządzania nimi, jak również przechowywania i obsługi najważniejszych dla klientów danych. Obejmuje ponadto kompleksowe usługi rozwoju aplikacji, pomaga zbierać, zarządzać, analizować i wykorzystywać wszelkiego rodzaju informacje, podłączyć się do innych systemów biznesowych, wprowadzać innowacje i realizować nowe scenariusze wspierające firmy w ciągłym rozwoju i dostosowywania się do potrzeb rynku. Wszystko to bez konieczności inwestowania w utrzymywaną lokalnie infrastrukturę IT.

SUSE OpenStack Cloud to nasze oprogramowanie do budowy zautomatyzowanej chmury obliczeniowej. Zapewnia krótki czas wdrożenia chmury prywatnej, nieskomplikowane zarządzanie, obsługę różnych środowisk wirtualizacji oraz funkcje wysokiej dostępności. Najnowsza wersja bazuje na wydaniu OpenStack Newton. Z kolei SUSE Enterprise Storage to oparte na technologii Ceph inteligentne oprogramowanie do zarządzania pamięcią masową. Dzięki niemu dział IT może przekształcić swoją infrastrukturę pamięci masowej tak, by bezproblemowego dostosowywała się do zmieniających się potrzeb biznesowych i zapotrzebowania na dane. SUSE Enterprise Storage zapewnia oszczędną, wysoce skalowalną i odporną na awarie pamięć masową zbudowaną w oparciu o powszechnie dostępne serwery i dyski twarde.

Więcej informacji o współpracy SAP i SUSE można oczywiście znaleźć na naszych stronach: suse.com/products/sles-for-sap i suse.com/sap.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,824 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.