Nowa platforma SUSE Cloud Application przyspieszy procesy DevOps i transformację IT w firmach | SUSE Communities

Nowa platforma SUSE Cloud Application przyspieszy procesy DevOps i transformację IT w firmach

Share
Share

SUSE Cloud Application Platform łączy w jedną całość dwie dynamicznie rozwijane, innowacyjne technologie ze świata open source: Kubernetes i Cloud Foundry. To jedyne na rynku rozwiązanie zawierające skonteneryzowaną dystrybucję Cloud Foundry i zarazem pierwsze oparte na sprawdzonym, komercyjnym systemie Linux, czyli SUSE Linux Enterprise. Pomoże ono naszym klientom w szybszym dostarczaniu aplikacji i dostosowywaniu się do zmian w biznesie.

Wprowadzone dzisiaj na rynek oprogramowanie SUSE Cloud Application Platform oferuje firmom wiodącą platformę do dostarczania aplikacji opartą na Cloud Foundry oraz najpopularniejszy system zarządzania kontenerami Kubernetes. Dzięki niemu zespoły odpowiedzialne za rozwój oprogramowania oraz operacje będą mogły w pełni wykorzystać możliwości obu technologii, szybciej dostarczać aplikacje i dostosowywać je do zmian w biznesie.

SUSE Cloud Application Platform ma usprawnić procesy zarządzania cyklem rozwoju tradycyjnych aplikacji oraz nowych, przygotowany do pracy w chmurze.  Ułatwi jednocześnie integrację procesów DevOps niezależnie od modelu dostarczania aplikacji. Zdaniem firmy analitycznej IDC technologie Kubernetes i Cloud Foundry stają się obecnie standardową platformą wspierającą dostarczanie aplikacji opartych na kontenerach. Firmy nie powinny toczyć bezsensownej walki o wybór pomiędzy tymi dwiema platformami, gdyż w rzeczywistości doskonale się one uzupełniają.

Oprogramowanie SUSE Cloud Application Platform upraszcza zarządzanie Cloud Foundry. Wykorzystano tu unikalne podejście oraz technologię Kubernetes do wdrażania i zarządzania skonteneryzowaną wersją Cloud Foundry, czyli SUSE Cloud Foundry. Implementacja kontenerowa potrzebuje zaledwie ułamka pamięci w porównaniu do innych dystrybucji Cloud Foundry, jest szybsza do odzyskiwania w razie awarii oraz bardziej skalowana. SUSE Cloud Application Platform opiera się na oprogramowaniu SUSE Linux Enterprise, na którym dostarczane są rozwiązania Kubernetes i Cloud Foundry.

Inicjatywa SUSE spotkała się z uznaniem Cloud Foundry. Na jej temat wypowiedział się Abby Kearns, dyrektor wykonawczy Fundacji Cloud Foundry: „To niesamowite, jak SUSE nadal wykorzystuje moc drzemiącą w otwartym oprogramowaniu – stworzyła własną implementację Cloud Foundry do uruchamiania aplikacji, skonteneryzowała ją i zarządza za pomocą oprogramowania Kubernetes. Jesteśmy również podekscytowani tym, że wprowadziła do niej system SUSE Linux Enterprise, co daje przedsiębiorstwom możliwość uruchamiania kontenerów Cloud Foundry na korporacyjnym systemie operacyjnym. Firma SUSE niewątpliwie wyróżniła się tworząc taką dystrybucję Cloud Foundry, a reakcja całej społeczności Cloud Foundry jak dotąd jest bardzo pozytywna”.

Platforma SUSE Cloud Application jest już dostępna dla wybranych klientów, zainteresowane firmy powinny zgłosić się do SUSE. O samym rozwiązaniu można dowiedzic się więcej na stronie suse.com/products/cloud-application-platform.

 

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
2,232 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.