Niedrogie przechowywanie danych z nowym SUSE Enterprise Storage 5.5 | SUSE Communities

Niedrogie przechowywanie danych z nowym SUSE Enterprise Storage 5.5

Share
Share

Na początku października zadebiutowała na rynku nowa wersja SUSE Enterprise Storage 5.5. System ten zaspokaja rosnące zapotrzebowanie na niedrogie przechowywanie danych. Wykorzystuje innowacje open source i uwalnia od stosowania drogich, zamkniętych rozwiązań sprzętowych.

Zapotrzebowanie na dodatkową pamięć masową w firmach rośnie zbyt szybko, aby dalej inwestować w tradycyjne rozwiązania pamięci masowej. Po prostu przestają być one przystępne cenowo. Rozwiązaniem tego problemu może być nowa wersja oprogramowania SUSE Enterprise Storage 5.5, które zaspokaja zapotrzebowanie na niezawodne, niedrogie pamięci masowe. Jest to inteligentne, programowo zdefiniowane rozwiązanie pamięci masowej (software-defined storage) oparte na technologii Ceph. Z jego pomocą działy IT mogą dokonać transformacji infrastruktury pamięci masowej i obniżyć koszty przy jednoczesnym zapewnieniu nieograniczonej skalowalności.

Najnowsza wersja SUSE Enterprise Storage 5.5 została opracowana na podstawie wydania Luminous projektu Ceph. Pozwala zbudować wysoce skalowalny i elastyczny klaster zdefiniowanej programowo pamięci masowej, który obsługuje dane przechowywane w postaci obiektów, bloków i plików. Jest to idealne rozwiązanie:

  • do pracy jako pamięć masowa ogólnego przeznaczenia,
  • w celu zachowania zgodności z regulacjami,
  • do archiwizacji, backupu danych, odzyskiwania danych po awarii,
  • obsługi dużych plików generowanych przez różnego rodzaju aplikacje, systemów big data, pamięci masowej HPC,
  • przechowywania maszyn wirtualnych oraz danych w chmurze.

Najnowsza wersja SUSE Enterprise Storage zawiera ulepszenia poprawiające jeszcze bardziej wydajność działania, stabilność i zarządzanie. Usprawniono konsolę openATTIC i zapewniono integrację z chmurą OpenStack.

Ważną nowością SUSE Enterprise Storage 5.5 jest wsparcie produkcyjne dla CIFS/Samba w systemach Ceph. Rozszerza to możliwości stosowania oprogramowania SUSE do obsługi środowisk innych niż Linux, w szczególności Windows. Wersja 5.5 posiada pierwsze w branży wsparcie dla heterogenicznych wdrożeń Ceph (dla klientów RBD i CephFS nie pochodzących do SUSE), zwiększone bezpieczeństwo z uwagi na wbudowaną obsługę modułu bezpieczeństwa AppArmor dla jądra systemu Linux oraz możliwość powiadamiania o zdarzeniach, które zostały wcześniej określone i skonfigurowane przez użytkownika.

Więcej informacji o oprogramowaniu SUSE Enterprise Storage 5.5 można znaleźć na stronach suse.com/storage i suse.com/c/suse-enterprise-storage-5-5-released.

Share

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

No comments yet

Avatar photo
1,878 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.