Thomas-Krenn.AG i SUSE przedstawiają pierwsze urządzenia z SUSE Enterprise Storage 2

November 3, 2015


Pierwsze w świecie kompletne urządzenia, które zapewnią obsługę środowisk heterogenicznych, zawierających nie tylko serwery Linux, ale również Windows i VMware

Warszawa

Równolegle z premierą drugiej generacji rozwiązania SUSE Enterprise Storage, firmy SUSE i Thomas-Krenn.AG poinformowały podczas światowej konferencji SUSECon w Amsterdamie o udostępnieniu na rynku trzech urządzeń wykorzystujących SUSE Enterprise Storage 2. Oprogramowanie SUSE służy do obsługi pamięci masowej i odznacza się wysoką wydajnością oraz atrakcyjną ceną w stosunku do możliwości.

Zaprezentowane dziś urządzenia to efekt ścisłej współpracy obu dostawców w dziedzinie zdefiniowanych programowo pamięci masowych (Software Defined Storage, SDS). Są to jednocześnie pierwsze w świecie kompletne urządzenia, które zapewnią obsługę środowisk heterogenicznych, zawierających nie tylko serwery Linux, ale również Windows czy VMware. Wszystkie trzy urządzenia dostępne są w postaci kompletnych zestawów obejmujących sprzęt, abonamenty na oprogramowanie SUSE Enterprise Storage 2 i system SUSE Linux Enterprise Server, wsparcie dla sprzętu zapewniane przez Thomas-Krenn.AG, pomoc techniczną w sprawach oprogramowania świadczoną przez SUSE oraz usługi wsparcia przy instalacji i konsulting.

- "Coraz więcej firm średniej wielkości dostrzega zalety pamięci masowych zdefiniowanych jako oprogramowanie, widząc w nich rozwiązanie problemu rosnących kosztów składowania danych" - mówi dr. David Hoeflmayr, dyrektor firmy Thomas-Krenn.AG, będącej niezależnym,  niemieckim producentem serwerów. - "Fakt dostarczenia serii pierwszych na rynku urządzeń SDS opartych na SUSE Enterprise Storage 2 stanowi dla nas szczególny powód do dumy. Inżynierowie SUSE i nasi specjaliści opracowali wspólnie serię gotowych do uruchomienia, drobiazgowo przetestowanych, ekonomicznych urządzeń pamięci masowej dla klientów średniej wielkości. Ustanawiają one nowy standard w swojej klasie, proponując zarówno podstawowe instalacje jak i rozwiązania o dużej wydajności i pojemności, zapewniając swobodę wyboru i elastyczność połączoną z wyjątkową niezawodnością charakterystyczną dla rozwiązań SUSE dla firm".

- "Ta oferta potwierdza, że rynek jest gotów na stosowanie rozwiązań SDS opartych na oprogramowaniu open-source praktycznie we wszystkich branżach" - mówi Nils Brauckmann, prezes i dyrektor generalny SUSE. - "Firmy średniej wielkości oczekują kompletnych, niezawodnych, dokładnie przetestowanych rozwiązań. Współpracując ze specjalistami z Thomas-Krenn.AG, nasi inżynierowie i konsultanci włożyli wiele wysiłku w stworzenie rozwiązań, które są od razu gotowe do wdrożenia. Nasz partner nie tylko słynie z niezawodnego, dokładnie testowanego sprzętu - Thomas-Krenn.AG ma również głęboką wiedzę w zakresie oprogramowania Ceph, która istotnie przyczyniła się do powodzenia wspólnego projektu, z korzyścią dla klientów."

Urządzenia firmy Thomas-Krenn.AG z SUSE Enterprise Storage zostały zaprojektowane z myślą o bardzo szerokiej gamie zastosowań, wymagających skalowalnych pamięci masowych o wysokiej dostępności. "All-rounder" to produkt klasy entry-level. W tym przypadku klaster oferuje łączną pojemność 3,2 TB na dyskach półprzewodnikowych (SSD) i 64 TB na dyskach twardych. Wersja "Performance-Optimised" dysponuje 19,2 TB pojemności na dyskach flash, zaś "Capacity-Optimised" ma 4 TB w postaci dysków SSD i 304 TB na dyskach twardych. Wszystkie trzy systemy składają się z czterech węzłów Ceph, z których trzy pełnią rolę równorzędnych węzłów monitorujących. Bramy iSCSI łączące z siecią publiczną umożliwiają również współpracę z serwerami Windows lub VMware. Wewnętrzna sieć klastra o przepustowości 10 GB łączy ze sobą poszczególne węzły, zaś zdwojone przełączniki zapewniają redundancję. Rolę dysków SSD pełnią moduły klasy korporacyjnej Intel DC S3710, zaprojektowane pod kątem dużej trwałości pracy przy częstych zapisach i wysokiej wydajności. Każdą z płyt węzłów wyposażono w dwa ośmiordzeniowe procesory Xeon E5-2630v3.

System operacyjny - SUSE Linux Enterprise Server 12 - zainstalowany jest na dyskach SATA DOM (disk on module) na każdej z płyt węzłów, dzięki czemu wszystkie sloty dostępne są dla klastra.

Więcej informacji o urządzeniach można znaleźć pod adresem www.thomas-krenn.com/de/produkte/storage-systeme/suse-enterprise-storage.html.

Więcej informacji o SUSE Enterprise Storage 2 można znaleźć pod adresem suse.com/products/suse-enterprise-storage

Informacje o firmie Thomas-Krenn.AG
Thomas-Krenn.AG jest wiodącym dostawcą indywidualnych rozwiązań dla centrów danych, serwerów i systemów pamięci masowej. Do ponad 15000 europejskich klientów firmy należą wielkie korporacje, instytucje publiczne i rządowe, dostawcy usług informatycznych, instytucje edukacyjne oraz wiele małych i średnich przedsiębiorstw. Internetowy sklep Thomas-Krenn.AG oferuje klientom unikalną na skalę europejską możliwość szybkiego skonfigurowania indywidualnie dopasowanych serwerów, wykonanych ze sprawdzonych podzespołów, wraz z instalacją w dniu następnym. Zatrudniająca 150 pracowników firma produkuje wszystkie serwery w miejscowości Freyung w Niemczech. Od założenia w 2002 roku niezależna firma nieustannie się rozwija.

Informacje o firmie SUSE
SUSE, pionier oprogramowania open source, jest dostawcą niezawodnych, odznaczających się najwyższą zgodnością interoperacyjną rozwiązań związanych z systemem Linux infrastrukturą typu cloud, które zapewniają przedsiębiorstwom większą kontrolę i elastyczność. Ponad 20 lat doświadczeń inżynierskich, doskonały serwis i niezrównany ekosystem partnerów zapewniają najwyższą jakość produktów i pomocy technicznej, które pozwalają klientom zapanować nad złożonością systemów, obniżać koszty i zapewnić niezawodność działania newralgicznych usług. Trwałe relacje pozwalają nam dopasować się do potrzeb klientów i dostarczać im nowatorskie rozwiązania potrzebne do odnoszenia sukcesów - dziś i w przyszłości. Więcej informacji można znaleźć pod adresem suse.com.