Bank Gospodarstwa Krajowego postawił na konteneryzację aplikacji z pomocą SUSE Rancher | SUSE Communities

Bank Gospodarstwa Krajowego postawił na konteneryzację aplikacji z pomocą SUSE Rancher

Share
Share

Bank Gospodarstwa Krajowego stawia na wdrażanie i korzystanie ze skonteneryzowanych aplikacji biznesowych, zgodnie ze standardami CNCF (Cloud Native Computing Foundation). We współpracy, między innymi z Linux Polska Sp. z o.o. wdrożono produkcyjnie platformę konteneryzacji SUSE Rancher, intuicyjne narzędzie ułatwiające zarządzanie wieloma klastrami Kubernetes. Rozwiązanie znacząco przyspieszy proces rozwoju i wdrażania krytycznych aplikacji biznesowych w zgodzie z najlepszymi praktykami DevOps i CI/CD.

(poniższy tekst z wypowiedziami przedstawicieli zaangażowanych stron pochodzi z komunikatu przygotowanego przez Linux Polska we współpracy z SUSE Polska)

Dlaczego warto zwrócić uwagę na platformę SUSE Rancher?

Jest to idealne rozwiązanie dla organizacji, które posiadają wiele klastrów aplikacyjnych. Umożliwia ono centralne zarządzanie klastrami w dowolnym środowisku (bare metal, wirtualne, chmura hybrydowa), za pomocą zunifikowanego interfejsu. SUSE Rancher sprawdzi się szczególnie dobrze w organizacjach posiadających heterogeniczne środowiska kontenerowe, które wymagają standaryzacji.

“Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w transformacji IT realizowanej przez najważniejszy rządowy bank i jego profesjonalny zespół specjalistów. Wdrożenie nowej platformy konteneryzacji dla aplikacji bankowych, opartej o SUSE Rancher jest dla nas niezwykłym wydarzeniem, obrazującym siłę rozwiązań Open Source i otwartość instytucji takich jak bank, na nowoczesne rozwiązania. Jako niezależni konsultanci musimy stwierdzić, że wybór, jakiego dokonał BGK, jest optymalny, nie tylko w zakresie wymagań funkcjonalnych, ale również wieloletniego TCO. SUSE Rancher to kolejna z platform konteneryzacji, dla której Linux Polska, w ostatnich latach zdecydowała się zbudować profesjonalny zespół inżynierski wspierający wdrożenia” – mówi Dariusz Świąder, Prezes Zarządu Linux Polska.

“BGK przechodzi obecnie swoistą rewolucję, która obejmuje każdy aspekt jego działalności. Jesteśmy w trakcie realizacji projektów obejmujących Centralny System Bankowy, system BackOffice Skarbu, system bankowości elektronicznej, system BPM z szeroką przebudową w obszarze oprogramowania wspierającego i infrastruktury. Mając na uwadze ograniczone zasoby ludzkie w zakresie utrzymania i zarządzania, jednym z naszych głównych założeń jest standaryzacja rozwiązań oraz maksymalna automatyzacja – platforma Rancher jest jednym z tych elementów, który idealnie wpasowują się do naszej strategii IT” – mówi Sebastian Jaworski, Dyrektor Rozwoju Systemów IT w BGK.

“Realizacja tak dużych zmian w całym BGK, wymaga zapewnienia odpowiedniego zaplecza i narzędzi. Cyfrowa transformacja jest już procesem, który jest widoczny w DNA BGK. Zamierzamy tę dynamikę utrzymać w nadchodzących latach i być technologicznie gotowym na dynamicznie zmieniającą się rzeczywistość i potrzeby” – mówi Maciej Stalewski, Dyrektor Zarządzania Usługami IT w BGK.

“W dzisiejszym świecie każda instytucja finansowa jest firmą technologiczną. Takie podmioty jak BGK muszą więc szybko i skutecznie odpowiadać na potrzeby związane z wdrażaniem innowacyjnych usług cyfrowych, skracać czas ich implementacji, zapewniać odpowiedni poziom ich bezpieczeństwa dla użytkowników, a to wszystko mając na uwadze efektywność kosztową. Obecnie innowacyjność technologii oraz łatwość jej stosowania jest kluczową kwestią pozwalającą podejmować wyzwania, jakie niesie ze sobą cyfryzacja. Zastosowanie oprogramowania SUSE Rancher umożliwiło zbudowane wewnątrz BGK rozwiązania typu „chmura w pudełku”, która szybko i skutecznie pozwala tworzyć ekosystemy IT oparte o mikroserwisy oraz wprowadza wysoki poziom automatyzacji w procesie eksploatacji platformy. Dzięki temu BGK wkroczył do grona liderów transformacji cyfrowej” – powiedział Marcin Madey, Prezes SUSE Polska.

Share
Avatar photo
2,342 views
Rafal Kruschewski I am an experienced marketing manager with a demonstrated history of working in the information technology and services industry. Strong business development professional skilled in Field Marketing, Sales Enablement, and Demand Generation for Enterprise Software and Open Source. At SUSE Poland, I am responsible for building, executing and managing go-to-market activities, events, public relations and marketing campaigns to generate demand, awareness, and preference for SUSE product portfolios. Working with and via partner channel in order to generate prospects, leads and opportunities.