SUSE Manager 5.0: felkészülés a konténerizált jövőre
A szerverfelügyeleti eszköz legfrissebb kiadása lehetővé teszi a vállalatok számára, hogy lépést tartsanak a fejlődéssel, és kihasználják a konténerizáció előnyeit
Nemrég jelent meg az összetett IT-infrastruktúrák kezelését egyszerűsítő SUSE Manager felfrissebb, 5.0 kiadása. Az új verzió minden eddiginél nagyobb rugalmasságot kínál a Linux-disztribúciók menedzseléséhez, a frissítések automatizált telepítéshez, valamint a konfigurációk alkalmazásához. A legújabb piaci trendeket és igényeket követve a friss változat a konténerizációt helyezi a fókuszba, hogy továbbfejlesztett modularitást és hatékonyságot kínáljon a szervezetek számára.
Az eggyel korábbi kiadás alap operációs rendszere még a SUSE Linux Enterprise 15 SP4 volt, ám ezt az új verzióban lecserélték a SUSE Linux Enterprise Micro 5.5-re, amely a SUSE kis méretű, minimális üzemeltetési igénnyel rendelkező, nagyvállalati környezetbe szánt verziója. A virtualizációs hosztként használható operációs rendszert kifejezetten a konténeres szolgáltatások futtatásához optimalizáltak.
Ezzel egyidejűleg a Proxy és a Retail branch szerver után az 5.0 verzióban már a teljes SUSE Manager szerver konténerizált formában érhető el. A váltás jobb hordozhatóságot biztosít, valamint egyszerűsíti a telepítést és a kezelést a modern konténeres környezetekben. A szerver konténerizálása rugalmasabb működést tesz lehetővé, és segíti a szervezeteket abban, hogy könnyebben alkalmazkodjanak a különböző infrastruktúra-setupokhoz.
További fontos újítás a natív AppStream reposititory támogatás. Ezek az AppStream „adattárak” ellenőrzött szoftvercsomagokat tartalmaznak a RHEL rendszerekhez. A korábbi SUSE Manager verziók bizonyos szűrőket alkalmaztak a Red Hat variánsokban használt moduláris repository-k kezelése során. Ezek a filterek azonban megakadályozták az AppStream modulok megfelelő kihasználását, és növelték a komplexitást. Az új SUSE Manager a filterek használata helyett már a felületbe integráltan, natív módon tudja kezelni a Red Hat variánsok Appstream moduljait.
Hasznos fejlesztések zajlottak az ismert sérülékenységek vizsgálatában is. A SUSE Manager CVE auditfunkciója azt ellenőrzi, hogy találhatók-e ismert biztonsági sérülékenységek (CVE-k) a szerverekben és a konténerlemezképekben. Ezáltal lehetővé teszi az adminisztrátorok számára, hogy megvizsgálják a környezeteket, és súlyosság alapján priorizálják a biztonsági sebezhetőségeket. A funkció korábban a csatornák metaadataira támaszkodva azonosította a rendszerek sérülékenységeit, ami megnehezítette, hogy elkülönítsék a szervereket aszerint, hogy tartalmazzák-e az adott hibát. Az auditfunkciókat most az upstream által biztosított OVAL (Open Vulnerability Assessment Language) adatok integrálásával bővítették, ami segít elkerülni a téves riasztásokat, és lehetővé teszi a rendszerek vizsgálatát anélkül, hogy szinkronizálni kellene a hozzájuk tartozó szoftveres csatornákat.
Az új kiadással együtt a SUSE Manager komponensek is frissültek, beleértve a Salt, a PostgreSQL, a Java, a Grafana és Prometheus megoldásokat. A támogatott operációs rendszerek köre szintén bővült, és most már tartalmazza a SUSE Linux Enterprise Server 15 SP6 családot, illetve a SUSE Linux Micro 6.0 és openSUSE Leap 15.6 verziókat.
Related Articles
Dec 06th, 2023
CentOS nehézségek? A SUSE Liberty Linux segít!
Sep 13th, 2024