Norimberk, Německo


Zkušený expert na open source Gerald Pfeifer byl jmenován novým předsedou představenstva openSUSE. Funkce se ujímá okamžitě a souběžně zůstává i technickým ředitelem společnosti SUSE pro region EMEA (Evropa, Blízký Východ a Afrika).

 

Stávající předseda představenstva openSUSE Richard Brown, který byl jmenován v červenci 2014, odstupuje po pěti letech skvělé práce. Důvodem je kombinace osobních a pracovních důvodů. Richard  Brown však ze SUSE neodchází úplně, touží pokračovat v kariéře v této společnosti a nadále bude pomáhat i v openSUSE. Brown s Pfeiferem budou na předání funkce úzce spolupracovat.

 

Představenstvo openSUSE bude s Pfeiferovou podporou pokračovat v poskytování přístupu k systému, vedení a podpoře openSUSE projektu, podílet se na vývoji software pro infrastrukturu a nástrojů pro nasazování aplikací, což jsou jedny z hlavních vývojových streamů a zahrnují i několik linuxových operačních systémů.

 

I když bude Pfeifer působit primárně v  regionu EMEA, je zároveň pověřen globálním strategickým vedením. Povede diskusi se zákazníky, partnery a open source komunitami z celého světa a využije tak svou dřívější zkušenost s tvorbou a vývojem celého širokého portfolia SUSE v open source software pro Enterprise komunitu.

 

„Nemohu být více poctěn a nadšen. Dostávám možnost být součástí openSUSE projektu z pozice předsedy představenstva, což je úžasné,” uvedl Pfeifer. “Spolupráce v openSUSE komunitě přispěla k vytvoření mimořádných distribucí Linuxu a já se těším na to, jak budeme pokračovat v růstu nejen v oblasti Linuxu, ale i nástrojů s ním spojených. openSUSE je doslova na špici a vzhledem k pokračujícímu trendu, kdy se open source stává stále častěji součástí kritické infrastruktury firem, a to i z pohledu jejich byznys strategie. Pro openSUSE komunitu i open source obecně to je velmi vzrušující doba.”

 

Společnost SUSE je hluboce nakloněna vývojovému modelu projektu openSUSE a bude i nadále jeho sponzorem i  podporovatelem. Toto partnerství vytvořilo unikátní a hluboce funkční pracovní vztah, který se odrazil na projektech jako je Open Build Service nebo openQA. Přestože má tento vztah kořeny v Linuxu, v posledních letech se rozšířil jako stále častěji využívaný standard software pro infrastrukturu založenou či vycházející z open source inovací.  Jako největší nezávislá open source společnost na světě bude SUSE ve své podpoře openSUSE i nadále pokračovat.

 

Thomas Di Giacomo, prezident SUSE divize pro Engineering, Produkty  a Inovace, uvedl: „Jsem nesmírně rád, že mohu Geralda Pfeifera jmenovat novým předsedou představenstva openSUSE. Se svými dvěma dekádami zkušeností v rozličných open source komunitách, v kombinaci s hlubokým a zevrubným porozuměním SUSE, které získal během svého působení v rolích leadera, je Gerald perfektním kandidátem, s nímž bude radost spolupracovat a podpořit tak představenstvo openSUSE v udržování komunity a projektů ve stálém dynamickém rozvoji. Richard Brown vykonal v pozici předsedy představenstva openSUSE výjimečnou práci a jsem rád, že spolu budeme i nadále spolupracovat v SUSE jako kolegové.”

 

“Do budoucna se SUSE bude soustředit na udržování spolupráce s openSUSE a vytvářením hodnot pro naše sdílené ekosystémy, rozvíjející naše obchodní aktivity i komunity, vše s významnou podporou růstu ze strany investora EQT,” dodal Thomas Di Giacomo.

 

 

O openSUSE

 

Projekt openSUSE je celosvětovou aktivitou k postupnému prosazování využití Linuxu ve všech odvětvích. openSUSE vytváří jedny ze světově nejlepších Linuxových distribucí, spolupracujících otevřeně, transparentně a přátelsky jako součást celosvětové open source software komunity. Pro vice informací navštivte www.opensuse.org.

 

O společnosti SUSE

 

Společnost SUSE, průkopník v oblasti open source software, poskytuje spolehlivou, softwarově definovanou infrastrukturu a aplikace, které dávají každé firmě velkou flexibilitu a kontrolu nad vlastním IT. Více než 25 let vývoje špičkových technologií, nadstandardních služeb a spolupráce s kvalitními partnery vytváří certifikované a podporované produkty, které našim klientům umožňují zjednodušovat složité systémy, snižovat náklady a poskytovat klíčové služby pro chod firmy. Dlouhotrvající obchodní vztahy, které kolem sebe budujeme, přinášejí zajímavé inovace, které jsou základem úspěchu. Pro více informací navštivte stránky: suse.com.

 

# # #

 

Copyright 2019 SUSE LLC. Všechna práva vyhrazena. SUSE a logo SUSE jsou registrované ochranné známky společnosti SUSE LLC ve Spojených státech a dalších zemích. Všechny ochranné známky třetích stran jsou majetkem příslušných vlastníků.

(Visited 1 times, 1 visits today)

Category: Announcements, News, openSUSE, Products, SUSE News
You can follow any responses to this entry via RSS.